Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش عوامل موثر در توسعه گردشگری با تاکید بر طراحی نماهای ساختمان ها

Year: 1397
COI: UMCONF06_048
Language: PersianView: 319
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسین برلیانی - دانشجوی دکترا جغرافیا و برنامه ریزی شهری ,پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران,استان تهران , شهر تهران
فاطمه رضایی - دانشجوی کارشناسی معماری,دانشگاه خیام ,استان خراسان رضوی , شهر مشهد

Abstract:

تاکنون معماری نقش ویژه ای را در گردشگری ایفا نموده است ، این مطلب از توجه به ساختمان های با ارزش معماری در شهرهای مقصد مسافران و گردشگران دریافت می شود . در واقع معماری می تواند نیازها ، اهداف و جنبه های مختلف گردشگری را شناخته و از آن برای توسعه گردشگری بهره گیرد . معماری با ترکیب امکانات و فرصت ها می تواند راهی برای پیشرفت توسعه گردشگری باشد. با ایجاد آثار معماری جذاب و تماشایی می توان حتی نقاط توریستی جهان را تغییر داد . بر این اساس است که امروزه معماری و گردشگری با هم ارتباط تنگاتنگی را ایجاد کرده اند.معماری می تواند سبب شاخص شدن یک بنا و خلق فضاهای جذاب و مورد نیاز برای گردشگران گردد.همچنین در ایران , معماران معاصر با به کارگیری اصول معماری سنتی میتوانند بناهای با ارزشی که موجب افزایش جذب گردشگر گردد را ایجاد کنند . چهارچوب این تحقیق بررسی رابطه معماری و گردشگری چه آثار باستانی و چه آثار معماری مدرن است که در این پژوهش سعی می شود از طریق مفاهیم این چهارچوب نقش معماری در توسعه صنعت گردشگری مورد بررسی قرار گیرد . در این تحقیق با روش توصیفی و تحقیق کیفی مفاهیم مورد نظر تحلیل می شود . فرایند حاصل از این تحقیق به این نتیجه دست یافته است که معماری اهمیت بسزایی در توسعه گردشگری دارد. گردشگران گاه برای دیدن آثار قدیمی و گاه آثار جدید معماری به کشورها و شهرهای مختلف رفته و از این آثار بازدید می کنند. امروزه معماری و گردشگری بیش از پیش با هم ارتباط یافته اند ، این ارتباط زمینه های شکل گیری گرایشی نوین در معماری را فراهم ساخته است و کشورهایی که دارای معماری غنی سنتی نیسنتد ، سعی در ساخت بناهایی برای جذب گردشگران نموده که منتقدان از آن با عنوان معماری برای گردشگری یاد می کنند . میل و رغبت عمومی در سطح جهان برای ایجاد ارتباط میان معماری و گردشگری به سرعت در حال افزایش است و متعاقبا نمونه های بیشتری از اثار معماری در راستای تحقق اهداف صنعت گردشگری طراحی و ساخته خواهند شد . ولی از آنجایی که ایران جزء کشورهای باستانی با قدمت تاریخی زیاد است نکته ی قابل بحث این است که هدف گردشگران از گردش در شهرهای ایران چیست تمایل آنها به سمت معماری جدید است یا قدیم در سال های اخیر در کشورهای اروپایی موفقیت برخی آثار معماری در جذب گردشگران به شهرهای بعضا غیرمطرح و ناشناخته ،موجب توجه جهانی به نقش معماری در رونق و توسعه گردشگری شده است . حال باید دید لزوم ساخت اینگونه بناها در ایران تا چه میزان است و با توجه به اینکه کشور ما ایران ، آثار باستانی و معماری غنی سنتی خود را داراست ، باید به اهداف و خواسته های گردشگران در این زمینه توجه شود و همچنین باید نقش زیر ساخت های مهم در صنعت گردشگری مانند واحدهای اقامتی را نیز تجزیه و تحلیل کرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is UMCONF06_048. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/931749/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
برلیانی، حسین و رضایی، فاطمه،1397،نقش عوامل موثر در توسعه گردشگری با تاکید بر طراحی نماهای ساختمان ها،The 6th Scientific Congress on the Development and Promotion of Iranian Architecture and Urban Science،Tehran،https://civilica.com/doc/931749

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 79,229
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support