ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل عملکرد شعبه ای از بانک تجارت در تهران با استفاده از مدل سازی و شبیه سازی سیستم صف

Year: 1397
COI: JR_SJHUM-1-3_009
Language: PersianView: 287
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

جعفر باقری نژاد - عضوهییت علمی دانشکده مهندسی صنایع، دانشگاه الزهراء
سمیرا عزیزی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع، دانشگاه الزهراء
مریم ناییجی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع، دانشگاه الزهراء

Abstract:

پدیده انتظار در صف با افزایش جمعیت وکمبود امکانات خدمت دهی و رشد روز افزون جامعه، پیش از پیش افزایش می یابد. نظریه صف به عنوان یک ابزار بهینه سازی برای مدل سازی عملکرد سیستم های واقعی در حوزه تولید و ارایه هر گونه سرویس به مشتریان کاربرد فراوان دارد. بانک ها به عنوان یکی از بنگاه های اقتصادی نقش مهمی را در ارایه خدمات نوین بانکداری الکترونیک در راستای اجرای سیاست های پولی دولت ایفا می کنند. یکی از مهم ترین مشکلاتی که بانک ها با آن روبه رو هستند پدیده صف و انتظار مشتریان در صف است و در پی آن بدنبال کسب رضایت مشتری هستند. در این مقاله عملکرد یکی از شعب بانک تجارت در تهران به کمک سیستم های صف مدل سازی شده و پس ازگردآوری داده های واقعی در شعبه مذکور شبیه سازی صورت گرفته است.تحلیل داده های گردآوری شده با استفاده از نرم افزار Minitab و شبیه سازی با استفاده از نرم افزار Arena انجام شده است. یافته ها نشان می دهند که باید در خدمت دهی بخش جاری تغییراتی صورت گیرد تا مشتریان براحتی خدمت دریافت کنند و در صف منتظر نشوند و در پایان این پژوهش پیشنهاداتی برای بهبود عملکرد شعبه مذکور ارایه گردیده است.

Keywords:

نظریه صف، مدل سازی عملکرد بانک، زمان انتظار مشتریان، شبیه سازی رفتار مشتریان

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SJHUM-1-3_009. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/949090/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
باقری نژاد، جعفر و عزیزی، سمیرا و ناییجی، مریم،1397،تحلیل عملکرد شعبه ای از بانک تجارت در تهران با استفاده از مدل سازی و شبیه سازی سیستم صف،https://civilica.com/doc/949090

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 6,293
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support