ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پیش بینی خودکارآمدی نوجوانان دختر و پسر بر اساس سبک والدگری والدین

Year: 1398
COI: SDPH01_021
Language: PersianView: 285
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

الناز محمدی - کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی کودک و نوجوان، دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی، دانشگاه تبریز، ایران
محمد شادبافی - دکترای تخصصی روانشناسی، دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی، دانشگاه تبریز، ایران
تورج هاشمی نصرت آباد - استاد تمام روانشتاسی، دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی، دانشگاه تبریز، ایران

Abstract:

انسان در گستره زندگی مسیر پرفراز و نشیبی را طی می کند که سرشار از چالش ها و فرصت ها است.افراد در برخورد با چالش ها از توانمندی هایشان برای مقاومت در برابر آن ها بهره می برند(کار 1385) بخش قابل توجهی از چالش های زندگی مربوط به دوران نوجوانی است.سازمان بهداشت جهانی نوجوانی را فاصله سنی بین 10-19 سال تعیین می کند.طبق آخرین سرشماری سال 1390 در مرکز آمار ایران،نوجوانان تقریبا پانزده میلیون نفر(21/9 درصد)از کل جمعیت ایران را تشکیل می دهند.بسیاری از تغییرات بیولوژیکی و روانی-اجتماعی در دوران نسبتا کوتاه نوجوانی رخ می دهد.این تغییرات در سرعت های متفاوتی اتفاق می افتد.بدین معنا که نوجوان ممکن است از لحاظ جسمی قادر به انجام رفتارهایی شوند،قبل از آنکه بتوانند معنا و عواقب چنین رفتارهایی را به طور کامل درک کنند.این عدم تطابق انتقال بیولوژیکی و روانی،همزمان با اثرات قابل توجه جامعه و فرهنگ در شیوه زندگی، نگرش ها و انتظارات افراد جوان رخ می دهد. به همین جهت پژوهش های معاصر از دوران نوجوانی بعنوان دوران دشوار و مشکل ساز زندگی یاد کرده اند(رابینسون و میلر 2012) .یکی ازمهمترین متغیرهای روانشناختی در دوره نوجوانی که می تواند عملکرد نوجوان را در همه حیطه های عملکردی تحت تاثیر قرار دهد و نقش مهمی در کسب موفقیت و سازش یافتگی در مواجهه با مسائل این دوران ایفا کند،خودکار آمدی و میزان اعتماد و اطمینان درونی نسبت به توانمندی های خویش در ابعاد مختلف عملکردی است. خودکار آمدی به عنوان باورهای فرد در مورد توانایی هایش در سازمان دهی و انجام برخی از اعمال برای رسیدن به اهداف مطلوب در شرایط و حوزه های خاص تعریف شده است.

Paper COI Code

This Paper COI Code is SDPH01_021. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/998271/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدی، الناز و شادبافی، محمد و هاشمی نصرت آباد، تورج،1398،پیش بینی خودکارآمدی نوجوانان دختر و پسر بر اساس سبک والدگری والدین،1th International Conference on Sustainable Development and Psychology Health،Isfahan،https://civilica.com/doc/998271

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 19,753
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support