راهنمای دبیرخانه ژورنالها

2023-4-18

پایگاه سیویلیکا خدمات وسیعی را برای معرفی هر چه بهتر ژورنالها به مخاطبان هدف ارائه می نماید.

خدماتی که سیویلیکا به دبیرخانه ژورنالها ارائه مینماید عبارتند از:

 • پوشش کامل اطلاع رسانی، و فراخوان ژورنال در پایگاه سیویلیکا
 • پوشش کامل فعالیتهای افراد ساختار سازمانی (افراد مهم) مجلات
 • درج خبر در سایتهای زیر مجموعه سیویلیکا
 • انتشار ژورنال در پایگاه مرجع مجلات علمی: JREF.ir
 • انتشار اخبار ژورنال در پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور: CallForPapers.ir
 • نمایه سازی و انتشار کامل مقالات
 • ارائه دسترسی سازمانی به دبیرخانه جهت مدیریت اطلاعات ژورنال، نمایه سازی مستقیم مقالات اصلی و یا اضافه کردن و ویرایش مقالات و درج اخبار دوره ای مجله

کلیه خدمات فوق به صورت رایگان در اختیار دبیرخانه از طرف سیویلیکا قرار میگیرد و هیچ گونه وجهی از دبیرخانه ها برای خدمات فوق اخذ نمی شود. برای شروع فرآیند حمایت سیویلیکا از ژورنال شما، لطفا فرم درخواست زیر را تکمیل فرمایید:

https://civilica.com/register/journal/

نمایه سازی مقالات ژورنالها

نمایه سازی و انتشار مقالات ژورنالهایی که از نرم افزارهای استاندارد مدیریت دبیرخانه ژورنال استفاده میکنند، به صورت خودکار صورت می پذیرد و نیازی نیست دبیرخانه ها عملیاتی انجام دهند. ولی برای مجلاتی که از نرم افزارهای متفرقه فاقد خروجی استاندارد استفاده میکنند، برای نمایه سازی مقالات میتوانند به صورت مستقیم از طریق پنل دسترسی سازمانی اقدام نمایند و یا مقالات را جهت نمایه سازی از طریق راههایی که به دبیرخانه اعلام می شود، به سیویلیکا ارسال نمایند.

دسترسی سازمانی ویژه دبیرخانه ها
زیر ساخت جامع دبیرخانه ها در پایگاه سیویلیکا، امکان مدیریت کامل داده های ژورنالها و همایشهای نمایه شده را برای دبیرخانه ها فراهم می سازد. هدف از پیاده سازی این زیر ساخت، افزایش سرعت نمایه سازی و اصلاح مقالات و همچنین تضمین به روز بودن اطلاعات همایشها و ژورنالهای پایگاه با ایجاد دسترسی مستقیم به دبیرخانه ها می باشد.

با استفاده از دسترسی سازمانی دبیرخانه حال حاضر میتوانید:

 • ویرایش کامل اطلاعات ژورنال، به روز رسانی طرح روی جلد و سایر اطلاعات ژورنال
 • نمایه سازی مستقیم مقالات اصلی و یا اضافه کردن مقالات جامانده به لیست مقالات
 • ویرایش مقالات نمایه شده از ژورنال
 • مدیریت، و ایجاد ساختار سازمانی مجله
 • درج مستقیم اخبار داخلی دبیرخانه در پایگاه سیویلیکا
 • ارتباط مستقیم با بخش پشتیبانی

دبیرخانه های محترم برای دریافت دسترسی با بخش مربوطه در پایگاه سیویلیکا ارتباط بگیرند و یا از طریق بخش پشتیبانی درخواست خود را مطرح فرمایند.


ورود به پنل مدیریت سازمانی
به منظور ورود به کنترل پنل دبیرخانه، از طریق لینک زیر (https://civilica.com/organ/login/) وارد پنل سازمانی خود شوید. اطلاعات ورود به این پنل همان اطلاعات حساب کاربری شما بر روی سیویلیکا می باشد که در صورتی که دسترسی به مدیریت ژورنال به حساب کاربری شما داده شده باشد، از طریق فرم فوق میتوانید وارد این پنل شوید.

معرفی بخش دسترسی سازمانی
پنل دسترسی سازمانی یک پنجره واحد برای مدیریت سازمانها بر اساس دسترسی های مختلفی است که دارند. برای مثال اگر یک مرکز برگزار کننده دوره های مختلف کنفرانس و همچنین ناشر ژورنالهای علمی باشد، از طریق همین دسترسی، میتواند اطلاعات کلیه دوره های کنفرانسها و ژورنالها را مدیریت نماید و نیازی به ایجاد دسترسی مجزا برای هر یک از رویدادها و مجلات نیست.

با انتخاب عنوان ژورنال از لیست بالای صفحه، مدیریت داده های آن ژورنال در اختیار شما قرار میگیرد و با استفاده از منوهای سمت راست میتوانید اطلاعات مربوطه را مدیریت نمایید. اگر دبیرخانه دارای بیش از یک ژورنال نمایه شده است، در بالای صفحه لیست کلیه ژورنالها نمایش داده می شوند.

با انتخاب ژورنال، منوی سمت راست به صورت تصویر نمایش داده شده در می آید و امکان مدیریت اطلاعات مجله، ویرایش و افزودن ساختار سازمانی افراد علمی ژورنال، اضافه کردن شماره های جدید، مدیریت و انتشار مقالات و همچنین انتشار اخبار مجله را فراهم می کند.


ویرایش اطلاعات ژورنال
در قسمت ویرایش اطلاعات ژورنال، عمده اطلاعاتی که در صفحه مربوط به ژورنال نمایش داده می شود، به صورت فیلد به فیلد قابل ویرایش می باشد.

طبق صفحه فوق، میتوانید عناوین، وبسایت، راههای ارتباطی، توضیحات، و طرح روی جلد را به صورت کامل ویرایش نمایید. پس از اعمال ویرایش و ذخیره، اطلاعات به صورت موقت منتظر تایید نهایی سیویلیکا میمانند و با تایید، اطلاعات ویرایش شده در صفحه ژورنال نمایش داده خواهند شد.

[تصویر در متن راهنمای ارسالی به دبیرخانه ها درج شده است]

مدیریت شماره ها
دبیرخانه ها از طریق منوی "اطلاعات شماره ها" دسترسی کاملی به اضافه کردن شماره های جدید دارند.

[تصویر در متن راهنمای ارسالی به دبیرخانه ها درج شده است]

در این بخش علاوه بر مشاهده و مدیریت شماره های قبلی، میتوانید شماره جدید را نیز اضافه کنید. بدین منظور کافیست عدد دوره، و شماره را به همراه سال انتشار شمسی و میلادی اضافه کنید. اگر نیاز هست که این شماره طرح روی جلد اختصاصی داشته باشد میتوانید آن را نیز اضافه نمایید.

مدیریت مقالات
با استفاده از منوی "مدیریت مقالات" در سمت راست، میتوانید نسبت به مدیریت مقالات اقدام نمایید. در صورتی که دبیرخانه نیاز دارد تا مقالات را به صورت دستی بر روی سیویلیکا نمایه نماید، ابتدا شماره مجله مورد نظر را از بخش "اطلاعات شماره ها" اضافه نموده و سپس در بخش مدیریت مقالات، آیکون اضافه کردن مقاله را بزنید.

[تصویر در متن راهنمای ارسالی به دبیرخانه ها درج شده است]

به منظور اضافه کردن مقالات، ابتدا شماره ای از مجله که میخواهید مقالات آن را اضافه کنید را انتخاب نموده و در چند بخش اطلاعات نمایه مقاله و فایلهای مربوطه اضافه می شوند. نویسندگان نیز باید طبق دستورالعملی که داریم اضافه شوند.

[تصویر در متن راهنمای ارسالی به دبیرخانه ها درج شده است]

با اضافه کردن هر مقاله، مقاله به لیست مقالات منتظر بررسی اضافه می شود و پس از تایید سیویلیکا، مقالات به سایت اضافه می شوند.

در بخش مدیریت مقالات، علاوه بر اضافه کردن مقالات جدید، امکان ویرایش مقالات نمایه سازی شده قبلی نیز وجود دارد. با کلیک بر روی هر کدام از مقالات نمایه شده در لیست، مستقیما صفحه ویرایش مقاله مربوطه باز می شود و میتوانید هر بخش را که نیاز به اصلاح دارد تغییر دهید.

مدیریت ساختار سازمانی
در بخش مدیریت ساختار سازمانی، لیست افراد سازمانی تعریف شده برای ژورنال نمایش داده می شود و با کلیک بر روی هر فرد هم امکان تغییر سمت وی در مجله وجود دارد و هم امکان حذف از ساختار سازمانی فراهم می باشد.

[تصویر در متن راهنمای ارسالی به دبیرخانه ها درج شده است]

با استفاده از گزینه "افزودن فرد جدید" از طریق فرم باز شده، میتوانید افراد سازمانی مورد نظر را اضافه فرمایید:

[تصویر در متن راهنمای ارسالی به دبیرخانه ها درج شده است]

فرم افراد سازمانی باید با دقت کامل تکمیل شود. هر چه داده ها کاملتر باشند، تصمیم گیری برای تایید این فرد در ساختار سازمانی سریعتر انجام می شود. در صورتی که فردی که اضافه می شود از قبل دارای صفحه رزومه بر روی سیویلیکا نبوده باشد، صفحه جدید اضافه می شود در غیر این صورت به رزومه فرد مورد نظر اضافه می شود.

انتشار اخبار ژورنال
از طریق این بخش، دبیرخانه می تواند به صورت مستقیم، به روند انتشار اخبار مجله بر روی پایگاه سیویلیکا نظارت داشته و همچنین اخبار داخلی دبیرخانه را بر روی صفحه ژورنال در سیویلیکا منتشر نماید. این اخبار داخلی می تواند شامل اتفاقات مهم در مجله، اضافه شدن فرد مهم علمی شاخص به ساختار سازمانی، فراخوان برای شماره جدید و ... باشد.

در بخش اخبار علاوه بر لیست اخبار منتشر شده (که ممکن است توسط سیویلیکا درج شده باشند و یا توسط دبیرخانه اضافه شده باشند)، از طریق بخش اضافه کردن خبر جدید، فرم ثبت خبر جدید نمایش داده می شود.

اخبار اضافه شده توسط دبیرخانه، پس از تایید سیویلیکا در صفحه اختصاصی ژورنال در سیویلیکا نمایش داده می شوند.