راهنمای ارسال مقالات پیش چاپ

2024-2-19

پیش چاپ

برای ثبت و انتشار سریع و رایگان مقاله خود در سیویلیکا می توانید از زیر سرور پیش چاپ مقاله استفاده نمایید.

مقاله پیش چاپ چیست؟
به انتشار رسمی مقاله قبل از ثبت یا پذیرش نهایی آن در کنفرانس یا ژورنال، پیش چاپ یا Preprint گفته می شود که یک فرایند پذیرفته شده و قانونی در فضای نشر بین المللی است و نسخه های پیش چاپ مقالات قابلیت انتشار، اشتراک، دریافت نظر، و حتی ارجاع دارند و در صورت ثبت در یک زیر ساخت رسمی مانند سیویلیکا، همواره قابلیت استناد حقوقی خواهند داشت.

شما به عنوان نویسنده، می توانید مقالات خود را قبل از ثبت در دبیرخانه ژورنال/کنفرانس، در مخزن پیش چاپ سیویلیکا ثبت و منتشر نمایید. توجه نمایید مقالات پذیرش شده در کنفرانسها و ژورنالها به هیچ عنوان مقاله پیش چاپ محسوب نمی شوند و نباید در این مخزن ثبت شوند. همچنین اگر مقاله تخصصی نوشته اید، و در حال حاضر نمی خواهید پروسه های داوری را طی نمایید، میتوانید بلافاصله آن را به صورت Preprint ثبت و منتشر نمایید. بدین ترتیب مقاله به صورت رسمی، و قانونی به نام نویسندگان مقاله ثبت می شود. شما حتی میتوانید برای مقاله پیش چاپ خود، از پایگاه سیویلیکا گواهی نمایه سازی دریافت نمایید.

برای آشنایی با اینکه مقاله پیش چاپ چیست و چه مزایایی دارد، میتوانید یادداشتهای زیر را مطالعه نمایید:

بخش مقالات پیش چاپ
برای ورود به بخش ثبت و انتشار مقالات پیش چاپ خود، وارد حساب کاربری خود شوید. در صفحه پروفایل از لیست منوهای سمت راست، گزینه "مقالات پیش چاپ من" را انتخاب نمایید. در صفحه باز شده، اگر از قبل مقاله پیش چاپی ثبت نموده باشید، مشاهده می کنید و از طریق بخش "ارسال مقاله جدید" میتوانید مقاله جدید خود را ثبت نمایید.

اگر در سامانه پیش چاپ سیویلیکا هر مقاله ای توسط نویسنده مسئول دیگر ثبت شده باشد و شما نیز جزو نویسندگان این مقاله باشید، به صورت خودکار این مقاله در لیست مقالات پیش چاپ شما نیز نمایش داده می شود. شما به عنوان نویسنده مسئول امکان ویرایش و ثبت نهایی مقالاتی که شخصا ثبت نموده اید را خواهید داشت ولی اگر به عنوان نویسنده غیر مسئول برای یک مقاله ثبت شده باشید، فقط امکان مشاهده دارید و اجازه ویرایش به شما داده نمی شود.

نمایش و جستجوی مقالات پیش چاپ در پایگاه سیویلیکا
مقالاتی که به صورت پیش چاپ در سیویلیکا پذیرفته می شوند، در چرخه مقالات رسمی نمایه شده قرار میگیرند و تفاوتی در روند جستجوی این مقالات با سایر مقالات وجود نخواهد داشت. در صفحه مقالات پیش چاپ، در بخش محل انتشار، بجای عنوان کنفرانس/ژورنال، عبارت پیش چاپ درج می شود تا پژوهشگران متوجه شوند که این مقاله پروسه داوری (peer review) را طی ننموده و نسخه پیش چاپ می باشد.

الزامات ثبت مقالات پیش چاپ
ثبت و انتشار مقالات به صورت پیش چاپ، یک فرایند رسمی است که مسئولیت حقوقی را متوجه فرد ثبت کننده مقاله می کند. لذا در شروع ثبت مقاله جدید، این الزامات به صورت خلاصه به پژوهشگر نمایش داده می شود تا تایید نماید که به این قوانین و مسئولیتها واقف است. این قوانین ممکن است با سرفصلهای نمایش داده شده در تصویر زیر متفاوت باشند. قوانین کامل این بخش در انتهای این راهنما درج شده است.

ثبت مقاله پیش چاپ جدید
پس از تایید و پذیرش قوانین مربوط به ثبت مقالات پیش چاپ، فرم ثبت مقاله جدید برای شما باز می شود. این صفحه امکان ذخیره پیش نویس را دارد تا اطلاعات را تا جایی که وارد شده ذخیره نمایید و در مراجعه بعدی، ادامه ثبت اطلاعات مقاله را از جایی که مانده بود، ادامه دهید.

تکمیل اطلاعات بخش "محتوای مقاله" که شامل محتوای اصلی مقاله است اجباری نیست و شما می توانید اطلاعات پایه مقاله، نویسندگان و مراجع را تکمیل نمایید و کل مقاله را به صورت فایل pdf و word پیوست نمایید. ولی توجه نمایید که هر چه اطلاعات ثبت شده در بخش محتوای مقاله، کاملتر باشند، به دیده شدن هر چه بیشتر مقاله شما کمک میکنند.

بخشهای مختلف فرم ثبت مقاله جدید
صفحه ثبت مقاله جدید، از پنج بخش اصلی به شرح زیر تشکیل یافته است:

 1. اطلاعات پایه مقاله *
 2. اطلاعات نویسندگان مقاله *
 3. فایلهای پیوست *
 4. محتوای مقاله
 5. مراجع و منابع *

از بخشهای فوق، غیر از بخش "محتوای مقاله" بقیه بخشها اجباری است و باید به صورت دقیق و کامل تکمیل شوند. در ادامه به توضیح روش تکمیل هر بخش می پردازیم.

اطلاعات پایه مقاله


در این بخش اطلاعات کتابشناختی مقاله که جهت نمایه سازی و جستجو مورد نیاز است توسط شما وارد میشود.

زبان مقاله: زیر ساخت سیویلیکا از یکسری زبانها برای انتشار مقاله پشتیبانی میکند. در حال حاضر امکان پذیرش مقاله با یکی از زبانهای نمایش داده شده در این بخش فراهم می باشد.

در صورت انتخاب هر زبانی غیر از زبان انگلیسی، یکسری فیلدهای مجزا برای وارد کردن داده های پایه مقاله به زبان انگلیسی علاوه بر زبان اصلی مقاله برای شما فراهم می باشد. این فیلدها اجباری نیستند ولی برای مثال اگر زبان مقاله شما فارسی است، امکان ثبت عنوان، چکیده و کلمات کلیدی به زبان انگلیسی نیز برای شما فراهم می باشد. کلیه این اطلاعات در صفحه مقاله شما نمایش داده خواهد شد.

وضعیت: این گزینه فقط به منظور ایجاد ارتباط بین داده ها و لینک داده به صفحات مجلات و کنفرانس از شما دریافت می شود و در هر مرحله پس از تایید نهایی مقاله جهت نمایش در سایت نیز شما میتوانید این وضعیت را برای مقاله خود تغییر دهید.

 • این مقاله در حال داوری در کنفرانس/ژورنال نمی باشد:

اگر مقاله خود را تاکنون در هیچ کنفرانس یا ژورنالی ثبت ننموده اید و یا حتی ثبت نموده اید و رد (ریجکت) شده است نیز می توانید این گزینه را انتخاب نمایید.

 • این مقاله در پروسه داوری و چاپ در ژورنال داخلی است:

با انتخاب این گزینه یک فیلد دیگر باز می شود و شما میتوانید از لیست مجلات رسمی ثبت شده در پایگاه سیویلیکا عنوان ژورنال را انتخاب نمایید. اگر مجله مورد نظر دارای نمایه سیویلیکا نیست، کافیست عنوان کامل مجله را اینجا وارد و اضافه به لیست را بزنید.

 • این مقاله در پروسه داوری و چاپ در کنفرانس داخلی است:

با انتخاب این گزینه، کنفرانس مورد نظر را از لیست زیر انتخاب نمایید. اگر کنفرانس مورد نظر دارای نمایه سیویلیکا نیست، عنوان دقیق کنفرانس را وارد نموده و گزینه اضافه به لیست را بزنید.

 • این مقاله در پروسه داوری و چاپ در کنفرانس یا ژورنال خارجی است:

در این حالت کافیست عنوان کنفرانس یا ژورنال خارجی را فیلد مورد نظر وارد نمایید. توجه نمایید که کنفرانسهایی که دبیرخانه آنها در ایران است و توسط دبیرخانه ایرانی در خارج از کشور برگزار می شوند و در تقویم سیویلیکا ثبت شده اند در دسته بندی کنفرانسهای داخلی قرار میگیرند.

عنوان، کلیدواژه، چکیده: اگر مقاله شما انگلیسی است، برای هر کدام از بخشهای فوق، یک فیلد نمایش داده می شود و باید اطلاعات را به زبان انگلیسی وارد نمایید. اگر مقاله شما به غیر از انگلیسی است، برای هر کدام از موارد فوق، دو فیلد مجزا نمایش داده می شود. یکی برای زبان اصلی مقاله و دیگری برای ورود همان اطلاعات به زبان انگلیسی. توجه نمایید که ورود اطلاعات به زبان انگلیسی اجباری نیست و فقط ورود این داده ها برای زبان اصلی اجباری می باشد.

اطلاعات نویسندگان مقاله
تکمیل اطلاعات این بخش بسیار مهم است و باید به صورت دقیق انجام شود.

توجه فرمایید که شما نویسنده مسئول این مقاله بوده و مسئولیت ثبت و مکاتبات مقاله بر عهده شما می باشد. مقاله می تواند هر تعداد نویسنده داشته باشد و نویسنده مسئول، لزوما نویسنده اول نیست.

اگر شما تنها نویسنده مقاله هستید، کافیست در باکس نویسنده اول، تیک "این نویسنده خودم هستم" را انتخاب نمایید. با این انتخاب داده های فرم نویسنده غیر از سمت خاکستری و غیرفعال می شوند و به صورت خودکار از پروفایل کاربری شما پر می شوند. شما می توانید سمت سازمانی (Affiliation) خود را تکمیل نمایید. در نوشتن وابستگی سازمانی نویسندگان دقت نمایید. چنانچه شاغل در یک سازمان یا دانشجو و یا عضو هیئت علمی دانشگاه هستید صراحتا و دقیقا به آن اشاره نمایید. سیستم علم سنجی مقالات بر اساس سمت سازمانی عمل میکند.

اگر مقاله دارای بیش از یک نویسنده است، با استفاده از گزینه "افزودن نویسنده جدید" به تعداد نویسندگان مقاله، نویسنده اضافه و تکمیل نمایید. در هر صورت یکی از نویسندگان باید شما باشید که نویسنده مسئول مقاله هم می باشید.

اطلاعات سایر نویسندگان را باید به صورت دقیق و کامل وارد نمایید. فیلدهای "ایمیل" و "موبایل" در این فرم برای همه نویسندگان الزامی بوده و البته محرمانه محسوب می شود و به صورت عمومی نمایش داده نمی شوند. این داده ها برای ارتباط نویسندگان با حسابهای کاربری سیویلیکا مورد استفاده قرار می گیرند.

هر کدام از نویسندگان مقاله که وارد حساب کاربری خود شوند، (بر اساس شماره همراه) مقاله ثبت شده را در پروفایل کاربری خود نیز مشاهده می کنند و اگر رزومه فعالی داشته باشند، این مقاله به لیست مقالات پیش چاپ آنها در صفحه رزومه به صورت خودکار اضافه می شود.

توجه: در حال حاضر امکان ویرایش مقاله توسط نویسندهای مختلف غیر فعال می باشد و فقط نویسنده مسئول ثبت کننده مقاله امکان ویرایش و ثبت نهایی مقاله را دارد و سایر نویسندگان از مرحله پیش نویس، فقط امکان مشاهده محتوای مقاله را در پروفایل خود دارند و اجازه ویرایش به آنها داده نمی شود.

فایلهای پیوست
در بخش فایلهای پیوست، باید مقاله خود را به دو فرمت pdf و word آپلود نمایید. توجه نمایید که فایل به صورت کامل، و شامل مشخصات نویسندگان و ... باشد.

پیشنهاد میکنیم مقاله را طبق تمپلیت استاندارد پیشنهادی تهیه فرمایید. [دانلود تمپلیت مقاله استاندارد]

توجه مهم: به هیچ عنوان مقالات پیش چاپ نباید دارای سربرگ کنفرانس یا مجله باشند. به این دلیل که مقالات باید قبل از پذیرش نهایی توسط دبیرخانه، به صورت پیش چاپ ثبت شوند و درج سربرگ کنفرانس/ژورنال در متن مقاله ای که هنوز پذیرفته نشده، مجاز نمی باشد.

هر دو فایل pdf و word باید عین هم بوده و محتوای هر دو یکسان باشد فقط فرمت متفاوتی داشته باشند. حداقل تعداد صفحات یک مقاله کامل در پایگاه سیویلیکا 6 صفحه می باشد. لذا چون مقالات پیش چاپ باید به صورت فول تکست منتشر شوند، لذا نباید کمترل از 6 صفحه باشند.

کاربران توجه نمایند که برای مقالات پیش چاپ، فقط فرمت PDF به صورت عموم قابل دریافت خواهد بود و فرمت WORD به صورت عمومی قابل دریافت نخواهد بود.

محتوای مقاله
در این بخش طبق استاندارد بین المللی مقالات پژوهشی، سرفصلهای مختلفی برای ورود داده های بدنه مقاله در نظر گرفته شده است. ثبت کل محتوای مقاله در این بخش اجباری نیست، ولی هر چه اطلاعات ثبت شده کاملتر باشند، به دیده شدن هر چه بیشتر مقاله شما کمک میکنند.

 • پیشینه تحقیق
 • روشها
 • نتایج
 • بحثها
 • نتیجه گیری

شما می توانید به صورت مستقیم از ادیتورهای در نظر گرفته شده در این بخش برای نگارش مقاله خود استفاده نمایید ولی در هر صورت ویرایشگرهای تحت وب محدودیتهای خود را دارند و در ورود داده هایی مانند فرمولها به راحتی ادیتور word نیستند. همچنین جداول باید به صورت تصویر تهیه و در ویرایشگر به عنوان تصویر درج شوند تا از به هم ریختگی آنها جلوگیری شود.

اگر مقاله شما دارای جداول و فرمولهای متعددی است، می توانید کلا این بخش را نادیده بگیرید و مستقیما فایل کامل مقاله خود را در بخش پیوستها، آپلود نمایید.

منابع و مراجع
بخش مراجع بسیار مهم می باشند و به صورت خودکار تحت تحلیل استنادی قرار میگیرد. با زدن گزینه "افزودن مرجع" ابزاری برای ایمپورت لیست کامل مراجع برای شما فراهم می شود و پس از ثبت هر رکورد مرجع توسط سیستم در یک فیلد مجزا درج می شود و میتوانید هر یک را به صورت مجزا ویرایش نمایید.

نیازی به جدا سازی مراجع فارسی و انگلیسی نیست. توجه نمایید که مراجع علاوه بر اینکه در فایل نهایی مقاله شما به صورت کامل درج می شوند، به صورت مجزا نیز در این قسمت وارد می شوند تا امکان تحلیلهای استنادی فراهم شود.

ثبت نهایی مقاله
پس از تکمیل نهایی فرم و اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده برای مقاله، در انتهای صفحه گزینه "ثبت نهایی مقاله" را بزنید تا مقاله شما برای بررسی شکلی و تایید به سیویلیکا ارسال شود. در صورتی که هر مشکلی در پر کردن فرمها وجود داشته باشد، پس از زدن گزینه ثبت نهایی، سیستم به شما اطلاع میدهد.

توجه نمایید که مقالات پیش چاپ، دارای پروسه داوری نیستند و کنترل کارشناسان سیویلیکا فقط از نظر شکلی و کامل بودن محتوا می باشد و صحت اطلاعات و مسئولیت کامل محتوای مقاله و رعایت اصول اخلاق نشر بر عهده نویسنده مسئول مقاله می باشد.

ویرایش مقالات تایید شده

مقالات تایید شده نهایی به صورت پیش چاپ، قابلیت ویرایش توسط نویسنده مسئول را دارد. فاصله زمانی ویرایشها حداقل یک هفته می باشد بدین معنی که با هر بار ثبت ویرایش، امکان ویرایش مجدد طی 7 روز آینده غیرفعال می شود. علاوه بر این حداکثر تا یک سال پس از نمایه سازی مقاله در پایگاه امکان اعمال ویرایشهای محتوایی بر روی مقاله پیش چاپ وجود دارد.

بازپس گیری (رترکت) مقاله پیش چاپ

امکان حذف مقالات پیش چاپ نه تنها از سرور پیش چاپ سیویلیکا بلکه در سطح بین المللی از هیچ یک از سرورهای پیش چاپ وجود ندارد.

پرسشهای متداول مقالات پیش چاپ

1. آیا من می توانم مقاله ام را فقط به صورت پیش چاپ منتشر نمایم و به ژورنال یا کنفرانس ارائه ندهم؟

این مورد کاملا به هدف شما از نگارش مقاله بستگی دارد. برای مثال اگر دانشجویی هستید که به پذیرش مقاله خود در ژورنال/کنفرانس برای اخذ نمره پایان نامه نیاز دارید، پس حتما باید مقاله خود را به ژورنال/کنفرانس ارسال نمایید تا پس از طی مراحل داوری همسان پذیرش شود. ولی اگر به عنوان پژوهشگر آزاد فقط به دنبال نشر دستاوردهای علمی خود هستید، انتشار مقاله به صورت پیش چاپ، بهترین انتخاب شما می باشد.

2. من نویسنده مسئول نیستم، آیا میتوانم مقاله ام را در سیویلیکا ثبت کنم؟

فقط نویسنده مسئول اجازه ثبت مقاله در مخزن پیش چاپ سیویلیکا را دارد.

3. آیا سیویلیکا می تواند مقالات من را به ژورنال/کنفرانس بفرستد؟

خیر، مقاله شما فقط به عنوان نسخه پیش چاپ (Preprint) در سیویلیکا ثبت می شود و پروسه ثبت و انتشار مقاله خود در کنفرانس/ژورنال را باید شخصا انجام دهید.

4. آیا ثبت مقالات به صورت پیش چاپ محدودیت زمانی دارد؟

تاریخ ثبت مقاله پیش چاپ در سیویلیکا، باید قبل از انتشار نهایی مقاله شما توسط دبیرخانه باشد. یعنی اگر مقاله خود را در دبیرخانه ثبت نموده اید و هنوز در مرحله داوری است یا تایید شده است و هنوز چاپ نشده میتوانید ثبت نمایید. ولی مقالاتی که قبلا در هر یک از ژورنالها یا کنفرانسها منتشر شده باشند قابل ثبت در سامانه پیش چاپ نیستند.

به بیان دیگر، پیش چاپ، یک راه میانبر برای انتشار رسمی مقاله شما از لحظه نگارش تا چاپ توسط دبیرخانه است که این پروسه طولانی را کوتاه نماید و مقاله شما زودتر در معرض دید عموم قرار گرفته و از مزایای انتشار مقاله خود استفاده نمایید.

5. من مقاله ام قبلا در کنفرانس ارائه شده، میتوانم این مقاله را به صورت پیش چاپ ثبت کنم؟

خیر، مقالات شما تا قبل از برگزاری کنفرانس میتوانند به عنوان نسخه پیش چاپ در سیستم ثبت شوند.

6. مقاله من در ژورنال پذیرش نهایی شده است، آیا میتوانم آن را در سامانه پیش چاپ منتشر کنم؟

خیر، مقالاتی که به ژورنال ارائه می نمایید، تا قبل از پذیرش نهایی قابلیت ثبت به صورت پیش چاپ را دارند.

7. من مقاله ای نوشته ام، ولی نمیخواهم در کنفرانس یا ژورنال ارائه شود، آیا میتوانم آن را در سامانه پیش چاپ منتشر کنم؟

بله، مقصد نهایی مقالات شما میتواند سامانه پیش چاپ باشد و مقاله خود را فقط در سامانه پیش چاپ، ثبت و منتشر نمایید. محققانی که به منظور انتشار عمومی دستاوردها و دیدگاههای علمی خود نیازمند یک زیر ساخت مطمئن، گسترده و سریع هستند، و نمیخواهند درگیر فرایند داوری شوند، میتوانند از این روش استفاده نمایند.

9. آیا پس از پذیرش نهایی مقاله اصلی، مقاله پیش چاپ حذف می شود؟

مقالات ثبت شده به صورت پیش چاپ، به هیچ عنوان از حالت نمایه خارج نمی شوند حتی پس از انتشار رسمی. پس از انتشار رسمی، نویسنده مسئول میتواند پذیرش نهایی مقاله در کنفرانس/ژورنال را برای مقاله ثبت نماید. اگر مقاله نهایی در سیویلیکا از طریق دبیرخانه کنفرانس/ژورنال نمایه شود، مقاله اصلی و مقاله پیش چاپ به هم لینک داده می شوند. برخی از مجلات پالسی شفاف و مشخصی در قبال پیش چاپ دارند مانند این مجله: https://journals.sbmu.ac.ir/me/Policyyy

10. اگر نویسنده مسئول یا هر کدام از نویسندگان از ثبت مقاله به صورت پیش چاپ منصرف شود امکان حذف آن وجود دارد؟

فرایند ثبت و انتشار مقالات به صورت پیش چاپ یک فرایند رسمی است و به هیچ عنوان امکان بازپس گیری مقاله وجود ندارد مگر در مواردی که توسط تیم سیویلیکا کپی بودن مقاله (plagiarism) محرز شود و یا حکم دادگاه در این زمینه وجود داشته باشد که در این صورت رترکت شدن مقاله به صورت رسمی در صفحه مقاله پیش چاپ درج و به صورت عمومی اعلام می شود و نویسنده مسئول و کلیه نویسندگان از ثبت هر گونه مقاله دیگر منع می شوند.

سیاستها و قوانین بخش مقالات پیش چاپ

این قوانین ممکن است به صورت دوره ای مورد بازبینی و به روز رسانی قرار بگیرند.
1. مالکیت حقوق معنوی مقالات متعلق به نویسندگان است که به پلتفرم سیویلیکا اجازه نشر داده اند و سیویلیکا اجازه نمایه سازی و انتشار (open access/close access) محتوای مقاله با ذکر دقیق مشخصات نویسندگان را دارد.
2. برخی مقالات ممکن است حاوی مطالب دارای حق نشر باشند که نویسنده مقاله تایید میکند از صاحبان آنها اجازه لازم برای نشر را دریافت کرده است.
3. بررسی اولیه مقالات پیش چاپ در بدو ورود به پایگاه سیویلیکا صرفا شامل بررسی کلی از حیث اطمینان از علمی بودن محتوا و فرمت کلی مقاله است.
4. مقالاتی که به عنوان نسخه پیش چاپ یا preprint در پایگاه سیویلیکا منتشر میشوند پروسه داوری همسان یا peer review را طی نکرده اند. لذا هنگام استناد به مقالات لازم است خوانندگان به این موضوع توجه داشته و به نوع مقاله اشاره کنند.
5. سیویلیکا ضمانتی در خصوص محتوای منتشر شده در قالب مقالات پیش چاپ یا preprint ندارد.
6. محتوای منتشر شده در سیویلیکا ممکن است در آرشیوها و سایتهای دیگر مثل گوگل اسکولار و ... ظاهر شود. لذا مقالات پیش چاپ یا preprint پست شده در سیویلیکا قابل بازپس گرفتن نیست.
7. نویسندگان مقالات میتوانند از هوش مصنوعی برای نوشتن مقالات استفاده کنند لیکن مجاز به درج نام هوش مصنوعی به عنوان نویسنده نیستند. مسئولیت محتوا در هر حال با نویسندگان آن خواهد بود.
8. نویسندگان مقالات لازم است قبل از ارسال مقاله به سیویلیکا، سیاستهای مجله یا کنفرانس مورد نظر را در خصوص انتشار نسخه های پیش چاپ مقاله بررسی و سوال نمایند. توجه داشته باشید که در هر حال و به دلیل پذیرش یا رد شدن مقاله در یک ژورنال یا کنفرانس، نسخه پیش چاپ از سایت سیویلیکا حذف نخواهد شد.
9. نسخه preprint ارسال شده برای سیویلیکا اجازه انتشار در در پلتفرمهای preprint دیگر را ندارد.
10. حذف مقالات صرفا در موارد خاصی که جعل یا سوئ رفتار نویسندگان محرز شده باشد و یا اشتباهات فاحش علمی در مقاله وجود داشته باشد که امکان مرتفع شدن آنها در نسخه های بعدی ممکن نیست؛ راسا توسط سیویلیکا قابل انجام خواهد بود.
11. چنانچه مقاله preprint ارسال شده به سیویلیکا، بعدها در ژورنال یا کنفرانسی منتشر شده باشد، لینک مقاله مذکور در صفحه preprint نمایش داده میشود و در دسترس خوانندگان است.
12. کامنتهای غیرمرتبط با موضوع مقالات و همچنین کامنتهایی که حاوی عبارات توهین آمیز، مغرضانه، تبلیغات و مغایر با قوانین کشور هستند تایید نمیشوند. همچنین در هر زمان حق حذف کامنت به دلایل مذکور و یا شکایت اشخاص برای سیویلیکا محفوظ است.

و در نهایت به عنوان یک توصیه بسیار مهم به پژوهشگران:

توجه داشته باشید مقاله ثبت شده شما به صورت دائمی در زیر ساخت مقالات ثبت و به صورت عمومی قابل مشاهده خواهد بود. مسئولیت هر گونه بی اخلاقی علمی، مانند سرقت ادبی (Plagiarism) و دزدی علمی (Scientific theft) بر عهده نویسندگان و فرد ثبت کننده مقاله می باشد. توجه نمایید که ثبت مقالات کپی شده، ممکن است باعث محکومیت حقوقی شده و وجه علمی و اعتبار ثبت کننده مقاله را به صورت جدی تحت تاثیر قرار دهد. پس موکدا تاکید می شود در هیچ محتوای رسمی، به هیچ عنوان متن کپی شده مستقیم از سایر مقالات و منابع عمومی را به عنوان مقاله خود ثبت ننمایید.


مطلب قبلی: راهنمای ارسال و ثبت مقاله در سیویلیکا

مطلب بعدی: راهنمای ارائه مقاله به کنفرانسهای علمی پژوهشی

بازگشت به: راهنمای نویسندگان مقاله