ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

عوامل اقتصادی و اجتماعی بر اشتغال به کار مجدد بازنشستگان

Year: 1399
COI: DEMMA01_019
Language: PersianView: 119
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

احمد جعفری صمیمی - استادیار موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی راه دانش بابل
محمود یحیی زاده فر - استادیار موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی راه دانش بابل
الهه اسدی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی بین الملل، موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی راه دانش بابل

Abstract:

یکي از برهه های حساس زندگي کارمندان ورود به دوران بازنشستگي مي باشد این رویداد حتي اگر با یک مراسم باشکوهيانجام گیرد یکي از لحظات بحراني زندگي را تشکیل مي دهد بنابراین با نگراني و عدم تعادل همراه است به طوری که درسال های آخر کار شاغلین بي انگیزگي در فعالیت آنها مشهود است بازنشستگي مرحله ای از مراحل سازمان است که فرددر زمان حیات سازماني مي بایست آن را طي کند زماني که با استخدام شروع مي شود و در دوره بازنشستگي ادامه مي یابد.هدف از مقاله حاضر بررسي عوامل اقتصادی و اجتماعي بر اشتغال به کار مجدد بازنشستگان مي باشد. نتایج نشان داد توجهدولت ها و سازمان های بزرگ به رفاه و تامین حداقل زندگي و معاش اشتغال به کار مجدد بازنشستگان و از کارافتادگيکارکنان خود که با وضع قوانین و مقررات بیمه و بازنشستگي محقق شده است مي بایست زمینه ذهني مساعدی در افرادشاغل به نحوی ایجاد کند که بدون کمترین دغدغه و نگراني ناشي از عدم امنیت اقتصادی و تامین معاش زندگي،اجتماعي خود و خانواده شان در زمان پیری و بازنشستگي بکار و زندگي خود ادامه دهند. اشتغال به کار مجدد بازنشستگانجزء مهمترین مسائل اجتماعي و اقتصادی در کشورهای در حال توسعه است. کشور ما نیز به عنوان یکي از کشورهای درحال توسعه، از این قاعده مستثني نیست. در زمینه تحلیل و تبیین علمي اشتغال به کار مجدد بازنشستگان در کشور،ضرورت کاربرد با رویکرد اقتصادی و اجتماعي به چشم مي خورد، چرا که به نظر مي رسد، با توجه به پیچیدگي و حساسیتمسأله اشتغال به کار مجدد بازنشستگان در ایران، جز از طریق رویکردهای علمي که نمي توان به تبیین و تحلیل صحیحيدست یافت در تحقیقي که پیش رو است، تلاش شده است با حوزه اقتصادی، اجتماعي، جامعه شناختي و جمعیتشناختي، روند، ابعاد و علت های عمده اشتغال به کار مجدد بازنشستگان را در کشور، مورد بررسي قرار دهیم و با استفاده ازنتایج حاصله و مقایسه نتایج با تحقیقات و راهکارهای ارائه شده در مطالعات خارجي، راهکارهایي کاربردی ارائه دهیم.

Keywords:

عوامل اقتصادی , اجتماعی , اشتغال به کار مجدد بازنشستگان

Paper COI Code

This Paper COI Code is DEMMA01_019. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1135893/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جعفری صمیمی، احمد و یحیی زاده فر، محمود و اسدی، الهه،1399،عوامل اقتصادی و اجتماعی بر اشتغال به کار مجدد بازنشستگان،First National Conference on Applied Research in Modern Economics, Management and Modern Accounting،Babol،https://civilica.com/doc/1135893

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 105
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support