ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

درآمدی بر سیاست جنایی در جرایم سایبری با تکیه بر رویکرد پیشگیرانه در حوزه قانون گذاری

Year: 1400
COI: CSIEM02_264
Language: PersianView: 125
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسن شریفی ولیلائی - کارشناسی ارشد حقوق عمومی
وحید ذبیح اله نژاد - دانشجوی کارشناسی ارشد حسابداری، گروه حسابداری، دانشکده علوم انسانی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل

Abstract:

چند دهه ای است جهان شاهد ظهور پدیده ای شگرف در اثر پیشرفت های علمی و فناوری های جدید ارتباطی بوده و بدون شک، این فناوری تمامی علوم موجود در جهان را به عنوان یک راهبرد و طرز تفکر نوین تحت تاثیر خود قرار داده است و بر همین وفق، هر جامعه ای برای جلوگیری از عقب ماندگی علمی و تکنولوژیک، به ناچار باید با پیشرفت علوم و فناوری همگام و همراه شود. از سویی، قابلیت دسترسی آسان، انعطاف پذیر بودن و توسعه فضای سایبری موجب وابستگی جوامع انسانی و عموم شهروندان امروز دهکده دیجیتالی جهانی به این دنیای نوین گشته است که با داشتن یک سلسله قابلیت های شگفت انگیز و منحصر به فرد، بسیاری از موانع بهینه سازی را رفع و بستر مناسبی را برای مبادله اطلاعات و توسعه دانش و دانایی فراهم نموده است و از سویی، به موازات همین مزایا و فرصت ها، تهدیدهایی را نیز متوجه کاربران و اطلاعات آنها ساخته و به نحوی ابزاری مناسب برای حمله به اطلاعات، قلمداد می گردد. نتایج پژوهش بیانگر آن است که پیشگیری و مقابله با جرایم، محور اصلی سیاست جنایی هر کشور محسوب می شود که برای تحقق آن، از ابزارها و امکانات متعددی در انواع مهم سیاست جنایی تقنینی، قضایی و مشارکتی بهره برداری می گردد. همچنین در احوالاتی، با گسترش فضای سایبری و بهره برداری افراد از فضای سایبر و امکان وقوع جرم علیه فناوری اطلاعات، تدوین سیاست جنایی مناسب علیه جرایم سایبری از اهمیت به سزایی برخوردار است. در این رهگذر می توان در کنار سیاست جنایی تقنینی، قضایی و مشارکتی، ضمن توجه به اسناد بین المللی، منطقه ای و قوانین داخلی کشورها در حوزه سایبری؛ جهت کاهش و پیشگیری از جرایم مربوط بهره جست.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CSIEM02_264. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1244527/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شریفی ولیلائی، حسن و ذبیح اله نژاد، وحید،1400،درآمدی بر سیاست جنایی در جرایم سایبری با تکیه بر رویکرد پیشگیرانه در حوزه قانون گذاری،2nd International Conference on Challenges and New Solutions in Industrial Engineering and Management and Accounting،Damghan،https://civilica.com/doc/1244527

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support