Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه اضطراب، افسردگی و استرس در زنان با و بدون کیست تخمدان (PCOS)

دومین همایش ملی آسیب شناسی روانی
Year: 1400
COI: ASRUMA02_287
Language: PersianView: 138
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

لیلا کوثری مقدم - کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی دانشگاه آزاد اردبیل، ایران
نادر حاجلو - دکتری روانشناسی عمومی، استاد دانشگاه محقق اردبیلی، ایران

Abstract:

هدف از پژوهش حاضر مقایسه اضطراب، افسردگی و استرس در زنان با و بدون کیست تخمدان (PCOS) با روش علی - مقایسه ای در نمونه ای با حجم ۶۰ نفر از مراجعین به مطب مامایی و سونوگرافی می باشد که با روش نمونه گیری در دسترس انتخاب شدند و با استفاده از آزمون های افسردگی بک، اضطراب بک و استرس کوهن مورد بررسی و آزمون قرار گرفته و از طریق نرم افزار آماری SPSS و روش های آماری تحلیل واریانس چند طرفه و آزمون تفاوت میانگین دو گروه مستقل مورد سنجش و تحلیل قرار گرفتند. بر اساس نتایج به دست آمده می توان بیان کرد که تفاوت معنی داری در سطح P<۰/۰۵ بین میزان افسردگی، اضطراب و استرس در زنان با و بدون کیست تخمدانی (F=۶/۹۳۴) و همچنین تفاوت معنی داری بین میزان اضطراب در زنان با و بدون کیست تخمدانی Sig=۰/۰۰۱) و (F=۶/۲۴۱ وجود دارد. بنابراین می توان نتیجه گرفت که لزوم رسیدگی به زنان دارای این اختلال در جامعه احساس می شود و نهادهای مرتبط با این اختلال نسبت به اطلاع رسانی صحیح و ارائه آموزش های لازم به خانواده ها و همینطور درمانگران و متخصصان این حوزه اعم از پزشکان، روانپزشکان، متخصصان زنان و زایمان و روانشناسان احساس می شود.

Keywords:

افسردگی , اضطراب , استرس , سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)

Paper COI Code

This Paper COI Code is ASRUMA02_287. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1436399/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کوثری مقدم، لیلا و حاجلو، نادر،1400،مقایسه اضطراب، افسردگی و استرس در زنان با و بدون کیست تخمدان (PCOS)،Second National Conference on Psychopathology،Ardabil،https://civilica.com/doc/1436399

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 5,644
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support