تحول در ساختار سازمانی و مدیریت

Publish Year: 1391
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: Persian
View: 2,106

متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

  • Certificate
  • من نویسنده این مقاله هستم

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این Paper:

شناسه ملی سند علمی:

IMIIMAIEO01_072

تاریخ نمایه سازی: 25 شهریور 1392

Abstract:

وقتی می خواهیم به بحث تحول بپردازیم، سوالات فراوانی را می بایست پاسخ داده و با چالش های فراوانی روبرو هستیم چرا که تحول به معنی متبلور ساختن توانایی ها بوسیله تجربه و تدبیر می باشد و از طرفی رکن اساسی در تحول، افراد بوده که نظر به ویژگی های انسانها و پیچیدگی ذاتی ایشان، واکنش ها و عملکرد انسانها در خور توجه و لازمه ایجاد هر گونه تحول می باشد. در تحولات، واکنش افراد عموماً به سه دسته ذیل تقسیم می گردد: 1-افرادی که از تغییر و تحول استقبال می کنند 2-افرادی که در تغییر و تحول بی تفاوت هستند 3-افرادی که در مقابل تغییر و تحول مقاومت می کنند. با نگاهی اجمالی به موارد فوق و با توجه به اینکه در فرآیند تغییر، باورها و اندیشه ها و همچنین عادت های کهنه و فرسوده می بایست کنار گذاشته شده و بجای آن ا ندیشه و باورهای نو و تکنولوژی نوین و ... جیگزین گردد، نتیجه می گیریم که آموزش افراد از جایگاه والایی برخوردار است. قرآن کریم می فرماید: خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر آنکه خودشان بخواهند. در بخش بعدی تحول ساختاری، بانکها برای اجرا و عملی نمودن تصمیمات موفق و افزایش توان رقابت پذیری و ه مچنین فزونی سهم بازار، چاره ای جز کاهش بهای تمام شده محصولات خود را نداشته و در شرایطی که اقتصاد ک شور از بانک محوری به سمت بورس محوری طی طریق می کند. بانکها شرایط سخت تری نسبت به گذشته در جهت نیل به اهداف خود را دارند. لذا برای رسیدن به مقصود موارد ذیل مطرح می گردد. -ارائه خدمات مطلوب به جامعه –پاسخگویی مناسب به مطالبات جامعه – ارزیابی مستمر فرآیندها – افزایش بهره وری –توسعه گر و نواندیش. در این مقاله سعی بر این شده تا بطور اجمال، اهداف، ضرورتها و برنامه های تحول اداری مورد بررسی قرار گیرد. [توضیح سیویلیکا: متن مقاله به هم ریخته می باشد]

Authors

عباس طالب بیدختی

دکترای مدیریت مالی و استاد دانشگاه آزاد بندرعباس ، قشم و گچساران

علی صفائی

دانشجوی کارشناسی ارشد حسابداری دانشگاه آزاد قشم

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :
  • برنامه راهبردی تحول نظام اداری «مرحله دوم» انتشارات سازمان امور ...
  • _ /www, ir, .r/ N _ _ _ _ _ ...