ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناخت عناصر پایداری در معماری بومی ایران، نمونه موردی شهر دزفول

Year: 1393
COI: CIVIL01_268
Language: PersianView: 529
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شیدا باقری رضازاده - گروه معماری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات خوزستان، اهواز، ایران
نگار افتخاری - گروه معماری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات خوزستان، اهواز، ایران
مهدی مهدوی عادلی - گروه معماری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات خوزستان، اهواز، ایران

Abstract:

همواره معماری با دو مقوله تکنیک ساخت و ایدئولوژی شکلدهی به صورت کلان درگیر بوده است. از طرفی در میان پارادایمهای جزء الگوهای بنیادین طراحی میباشد که در نتیجه توجه به آن، مفاهیمی همچون کیفیت فضایی و هویت » پایداری « معماری بی شکفضایی بهتر تجربه میگردد. به علاوه از آنجا که معماری و شهرسازی بومی ایران در حیطه نگرش ارگانیک جای میگیرد و هدف آنهمزیستی مسالمتآمیز بنا با طبیعت است، لذا به نظر میرسد الگوهای پایدار توانستهاند هم بر بعد کالبدی و هم بر بعد معنایی فضاهای ساخته شده در ایران تاثیر بگذارند. بررسی عوامل و عناصر پایداری در بنا های دزفول هدف این نوشته می باشد که برای نیل به این هدف از روشمطالعات کتابخانهای ومطالعات میدانی استفاده شده است. و نتایج در قالب توضیحاتی در باب چرایی ضرورت استفاده از هرعنصر، فواید و تاثیر آن بر معماری و توسعه پایدار آن منطقه و کشور ارائه خواهد شد. برای بررسی دقیقتر و ارائه جزییات عمیقتر از موضوع، روش استفاده از نمونه موردی )شهرستان دزفول، اقلیم گرم و خشک( انتخاب گردید که با بررسی لایه های زیرین متاثر برمعماری و شهرسازی آن منطقهعناصر پایدار شناسایی شده و با معرفی دقیق آنها جهت نمایش کاربری و اهمیت وجود آنها در یک بنای ایرانی، برای استفاده آنها در معماری روز این منطقه تلاش میشود. امیداست تلاش ناچیز محققین دریچه های جدیدی به روی آنها بگشاید

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CIVIL01_268. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/281940/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
باقری رضازاده، شیدا و افتخاری، نگار و مهدوی عادلی، مهدی،1393،شناخت عناصر پایداری در معماری بومی ایران، نمونه موردی شهر دزفول،Conference on Civil & Architecture Engineering & Urban Sustainble Management،Gorgan،https://civilica.com/doc/281940

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • . اختر کاوان، مهدی (1390). تنظیم شرایط همساز با بوم ...
 • امام (اهوازی)، سید محمد علی (1381). مقالاتی درباره تاریخ جغرافیایی ...
 • آراز جویان، محمود (1369). با آسایش بوسیله معماری همساز با ...
 • صارمی، علی اکبر (1376). ارزش های ادار در معماری ایران. ...
 • صفایی، محمد مهدی (1390). شوادان؛ معماری پایدار در شهر دزفول. ...
 • فتحی، علی (1388). نقش عومل موثر در معماری پایدار (با ...
 • قبادیان، وحید (139). طراحی اقلیمی. تهران: مرکز چاپ و انتشارات ...
 • کسمایی، مرتضی (1382). اقلیم و معماری. نشر خاک. ...
 • یما، قلام رضا (1376). دزفول شر آجر. سازمان میراث فرهنگی. ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 11,403
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support