ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

سنجش و مقایسه کیفیت پیاده راه در محله های هفت حوض و مقدم شهر تهران

Year: 1391
COI: JR_GPS-2-6_003
Language: PersianView: 435
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

احمد پوراحمد - استاد جغرافیای دانشگاه تهران- نویسنده مسئول
آرزو حاجی شریفی - کارشناس ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه تهران
مهدی رمضان زاده لسبویی - عضو هیات علمی گروه مدیریت جهانگردی دانشکده علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه مازندران

Abstract:

با اختراع خودروی شخصی و تولید روزافزون آن، چهره ی شهرها و نوع زندگی مردم دچار تغییراتیشد. فضای شهری که تا آن زمان بر اساس مقیاس انسانی و با توجه به حرکت کند عابر پیاده و سطحادراک او تعریف می شد، از آن پس با مقیاس خودروها و با توجه به حرکت سریع و سطح ادراک ازدرون آنها طراحی شد. رفته رفته وجود انسان به عنوان کاربر اصلی فضاهای شهری رو به فراموشیگذاشت. تجاوز به حریم پیاده و آمار بالای تصادفات منجر به مرگ عابرین، نتیجه تسلط کامل اتومبیلبر فضای شهری ماست. هدف ما در این تحقیق، بررسی کیفیت و مقایسه پیاده راه ها در دو محلههفت حوض واقع در منطقه 8 و محله مقدم واقع در منطقه 17 شهر تهران و ارائه راهکارهایی برایارتقای سطح کیفی آنها است. روش تحقیقی که در این پژوهش از آن استفاده شده، توصیفی- تحلیلی و گردآوری اطلاعات با استفاده از روش میدانی و پیمایشی به همراه تهیه و تنظیم پرسشنامه است. درتدوین پرسشنامه از ده مؤلفه اصلی استفاده شده است. نتایج نشان می دهد که تقریباً اکثر معیارهای کیفی درمحله هفت حوض در سطحی متوسط و حتی بالاتر از متوسط ارزیابی شده است. در مورد مؤلفه های فرمو کالبد، آسایش و راحتی و تنوع با میانگین های 40/5، 19/8 ، نسبت به معیار مشابه در محله مقدم با میزان 7/2، 10/5، 6/8 تفاوت زیادی بین دو محله مشاهده می شود و میانگین سایر مؤلفه ها نیز در این محله،وضعیت بهتری نسبت به محله ی مقدم دارد که نشان از طراحی مناسب معابر در محله ی پایدار هفت حوضبه شیوهای مطلوب و در مقابل فراموشی انسان پیاده به عنوان بخشی از مؤلفه سازنده ی شهر در محله یمقدم دارد. چندین راهکار از جمله اختصاص دادن زمین به فضای سبز و پارکینگ، مطالعات احداثخط دوچرخه، بهبود وضعیت روگذر و زیرگذرها و تعریض معابر و اصلاح شبکه ی حمل و نقل درونیمنطقه پیشنهاد شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_GPS-2-6_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/405488/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پوراحمد، احمد و حاجی شریفی، آرزو و رمضان زاده لسبویی، مهدی،1391،سنجش و مقایسه کیفیت پیاده راه در محله های هفت حوض و مقدم شهر تهران،https://civilica.com/doc/405488

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 67,801
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support