ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر فرهنگ سازمانی بر بهبود و توسعه انگیزش شغلی در کارکنان شعب بیمه ملت

Year: 1396
COI: FINMGT07_066
Language: PersianView: 509
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

لیلا اصلی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات، دانشکده آموزش های الکترونیکی، دانشگاه سیستان و بلوچستان، زاهدان، ایران
بهمن کرد تمینی - دانشیار دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی گروه روانشناسی ،دانشگاه سیستان و بلوچستان، زاهدان ، ایران
آرمان بهاری - دکتری تخصصی مهندسی صنایع- اتوماسیون صنعتی، عضو هیات علمی تمام وقت دانشگاه سیستان و بلوچستان، دانشکده صنعت و معدن،گروه مهندسی صنایع، زاهدان، ایران

Abstract:

تحقیقات و بررسی ها نشان می دهد که فرهنگ سازمانی بر تمامی جنبه های سازمان تاثیر می گذارد. می توان گفت که در سازمان هیچ پدیده ای به دوراز تاثیر فرهنگ سازمان نیست. هدف اصلی این مقاله، بررسی تاثیر فرهنگ سازمانی بر بهبود و توسعه انگیزش شغلی در کارکنان شعب بیمه ملت است. فرهنگ سازمانی، یک مفهوم چندبعدی است که با تقویت ابعادش، می توان آن را تقویت نمود و ارتقا بخشید. در راستای این هدف به تعریف مفاهیم فرهنگ سازمانی و ویژگی های آن و انگیزش شغلی، پرداخته ایم. این پژوهش، توصیفی_میدانی است، زیرا به بیان موضوع تحقیق و تشریح آن از طریق داده های توصیفی می پردازد و با استفاده از پرسش نامه محقق ساخته با 40 سوال به بررسی رابطه فرهنگ سازمانی با انگیزش شغلی کارکنان می پردازد. برای تعیین پایایی پرسش نامه از 91/2 % به دست آمده است. جامعه آماری این پژوهش را کارکنان شعب بیمه ملت، تشکیل می دهد که 234 نفر هستند. حجم نمونه ی محاسبه شده با فرمول کوکران، شامل 140 نفر می شود. برای تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده از طریق آمار تحلیلی، معناداری روابط بین متغیرها آزموده می شود که در این پژوهش از ضریب همبستگی پیرسون و رگرسیون در نرم افزار SPSS استفاده شده است. نتایج حاکی از آن است که ویژگی های فردی و سازمانی فرهنگ سازمانی با شدت بیشتری بر بهبود و توسعه انگیزش شغلی کارکنان تاثیر دارد و ویژگی های محیطی فرهنگ سازمانی نیز رابطه مثبت و معنی داری با بهبود و توسعهانگیزش شغلی کارکنان دارد.

Keywords:

فرهنگ سازمانی، انگیزش شغلی، ویژگی های فرهنگ، صنعت بیمه

Paper COI Code

This Paper COI Code is FINMGT07_066. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/658497/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اصلی، لیلا و کرد تمینی، بهمن و بهاری، آرمان،1396،بررسی تاثیر فرهنگ سازمانی بر بهبود و توسعه انگیزش شغلی در کارکنان شعب بیمه ملت،7 th International Conference on Accounting and Management with Modern research Sciences،Tehran،،،https://civilica.com/doc/658497

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 10,089
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support