Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بازآفرینی شهری با رویکرد احیاء بافت های فرسوده و بهسازی محیطی درپهنه جنوبی آزادی نمونه موردی منطقه 9 تهران

Year: 1397
COI: EPCPSUM01_021
Language: PersianView: 1,138
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

جمال محمدپور - کارشناسی ارشد، رشته فیزیک هسته ای، دانشگاه گیلان

Abstract:

بازآفرینی شهری به مفهوم احیاء، تجدید حیات و نوزایی شهری و به عبارتی دوباره زنده شدن شهر است. محلات و بافتهای فرسوده و قدیمی به عنوان کانون اولیه ی زیست ساکنان شهرها نقش تاثیرگذاری در حیات شهروندان داشته اند. با ورود مدرنیسم این محلات فرصت انطباق با شرایط موجود را نداشته و رو به فرسودگی رفتهاند. بازآفرینی از طریق بهبود حیات محیطی، اقتصادی و اجتماعی شهر حاصل میشود و طیف وسیعی از فعالیتها را توصیف میکند که زندگی جدیدی به مناطق فرسوده و کهنه اعطا میکند و بدین اساس باعث تجدید حیات ساختمانها، زیر ساختها، تاسیسات شهری و محیط ساخته شده میشود. بازآفرینی منجر به توسعه ی مجددساختارهایی میگردد که پایان عمر مفیدشان فرا رسیده است. مشارکت مردم در بهسازی و نوسازی بافتهای فرسوده و آسیبدیده امری است که در این سالها مطرح شده و فقط صرفا0 پرداختن به مسیله ی نوسازی باعث شده تا پس از اجرای طرح با فضاهای نازیبا و زیگزاگی و اصطلاحا0 دندانه ای روبرو شویم که ترافیک کوچه ها و خیابانها را نیز به همراه داشته است.در پژوهش حاضر بازآفرینی محلات جنوب غربی تهران (محلات منطقه ی (9 با رویکرد احیاء و نوسازی به منظور ارایهی طرحی (طرح بهسازی محیطی) جهت جلوگیری از نازیبایی و آشفتگی بصری محلات و به دنبال آن کاهش ترافیکی معابر مهمترین هدف میباشد. در این راستا به شناسایی پلاکها و املاک ریزدانه ای خواهیم پرداخت که در یک یا چند گذر پس از اجرای طرح، در کنار فراهم شدن زیبایی بصری دیگر خبری از به هم ریختگی و هرج و مرج و ناهماهنگی و معابر پرترافیک نباشد. روش گردآوری اطلاعات در این پژوهش مبتنی بر سه روش اسنادی، مصاحبه و مشاهده میباشد. با توجه به تجزیه و تحلیل اطلاعات، راهکارهایی برای بهبود طرح نوسازی و ارتقای بصری محلات ارایه میشود. در نهایت ارایه ی طرح برای بافتها و محلات فرسوده بدون در نظر گرفتن و مشارکت ساکنان آنها باعث شکست این طرحها میشود. نتیجه اجرای چنین طرحی علیرغم نوسازی، بالارفتن کیفیت سکونت و ارتقای زیبایی در محلات است. ضمن اینکه، تهیه ی طرح بهسازی این امکان را میدهد که ساخت و سازهای جدید در ابنیه و محور بر مبنای برنامه و طرحی جامع و منسجم صورت بگیرد تا از آشفتگی بصری محله جلوگیری شود. به عبارتی به دنبال این بهسازی، اصول و استانداردهای طراحی یک فضای شهری در شبکه ی معابر پیاده شده و محله آبادتر خواهد شد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is EPCPSUM01_021. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/745615/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدپور، جمال،1397،بازآفرینی شهری با رویکرد احیاء بافت های فرسوده و بهسازی محیطی درپهنه جنوبی آزادی نمونه موردی منطقه 9 تهران،The first conference to examine the challenges and provide new solutions for urban management،Tehran،https://civilica.com/doc/745615

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 15,609
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support