ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل و بررسی تطبیقی اهداف تعلیم و تربیت در مکاتب مختلف فلسفی

Year: 1397
COI: RAFCON11_213
Language: PersianView: 407
This Paper With 29 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 29 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

احمد کیخا - دانش آموخته کارشناسی ارشد برنامه ریزی آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی
نیره حاجی علیان - دکتری تخصصی تعلیم و تربیت اسلامی، دانشگاه تهران

Abstract:

پژوهش حاضر با هدف تحلیل و بررسی تطبیقی اهداف آموزشی در مکاتب فلسفی نگاشته شده است. اهمیتفلسفه در تمامی زمینه های علوم بشری بر کسی پنهان نیست که ظهور مکاتب مختلف فلسفی در طی تاریخجهت روشن سازی زوایای پنهان دانش بشری بوده است که آشنایی با این مکاتب و اهداف تربیتی آن و مقایسهآنها با یکدیگر می تواند باعث ایجاد شناخت و آگاهی، و شکل گیری روحیه نقادی نسبت به خط مشی ها وبرنامه ریزی های آموزشی شود که مفید و مطلوب است. پژوهش حاضر که به روش توصیفی- تحلیلی گرد آوردی شده است. روند پژوهش بدین صورت است که در ابتدا به معرفی اجمالی مشهورترین مکاتب فلسفی ایدهآلیسم، ریالیسم، پراگماتیسم، اگزیستانسیالیسم، طبیعت گرایی پرداخته ایم و سپس شمای کلی از کلیه مکاتبفلسفی در غالب یک جدول با ویژگی ها کلی هر مکتب را ذکر کردیم. در مرحله بعد کلیه مکاتب با یکدیگرتطبیق و وجوه اشتراک و افتراق آن ها در غالب یک جدول ترسیم شد و در نهایت مکاتب مورد بررسی درمقایسه با فلسفه اسلامی مورد نقد و تحلیل قرار گرفتند. از آنجایی که در پژوهش منابع و مراجع موجود فیشبرداری و در راستای سوالات و هدف پژوهش مورد استفاده قرار گرفت، نمونه گیری صورت نگرفت و منابع ومراجع در دسترس با استفاده از فرم های فیش برداری مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. یافته های پژوهشنشان می دهد، هدف مشترک همه این مکاتب میل به زندگی خوب اما با راهکارهای متفاوت با تاکید برخودکافی انسان می باشد در حالی که نگاه به انسان در پارادایم های فلسفی غرب و اسلام متفاوت می باشد کهدر بطن پژوهش تحلیل شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is RAFCON11_213. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/777512/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کیخا، احمد و حاجی علیان، نیره،1397،تحلیل و بررسی تطبیقی اهداف تعلیم و تربیت در مکاتب مختلف فلسفی،11th International Conference On Psychology& Sociology،Tehran،https://civilica.com/doc/777512

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 17,105
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support