ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تمرکز بازار بیمه و تاثیر آن بر ضریب نفوذ بیمه

Year: 1398
COI: INSDEV26_043
Language: PersianView: 290
This Paper With 40 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 40 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شاهین طیار - پژوهشگر پژوهشکده بیمه
علیرضا جاهدی - سرپرست اداره برنامه ریزی و توسعه، مدیریت توسعه کانال های فروش، بیمه سامان

Abstract:

صنعت بیمه از محیط فرهنگی خود تاثیر می پذیرد و بر محیط فرهنگی-اجتماعی خود نیز تاثیر می گذارد و این تاثیر متقابل را می توان کنترل، هدایت و مدیریت کرد. یکی از ابعاد چش مانداز توسعه فرهنگ بیمه با تولی گری بیمه مرکزی، آگاهی بخشی و درونی سازی نیاز به بیمه در جامعه و فرهنگ سازی برای آن می باشد. با توجه به مدت زمان زیادی که از فعالیت صنعت بیمه در کشور می گذرد و اختلاف قابل توجه ضریب نفوذ بیمه در کشور با متوسط جهانی ( 2. در مقایسه با . 1) و همچنین نیاز احساس شده برای فرهنگ سازی بیمه، اطلاع سیاست گذاران و فعالان صنعت بیمه از نحوه ارتباط شاخ صهای فرهنگی با توسعه بیمه به منظور مدیریت بهینه فرهنگ سازی بیمه ضروری است. در تحقیق حاضر نقش فرهنگ در رشد اقتصادی، مفهوم توسعه فرهنگی، سیاست های فرهنگی و استراتژی فرهنگی، رابطه فرهنگ و اقتصاد و نقش فرهنگ در توسعه بیمه مورد بررسی قرار گرفته و نتایج تحقیقات بین المللی در مورد ارتباط ابعاد فرهنگ با ضریب نفوذ بیمه تحلیل و گزارش شده است. در گردآوری و تحلیل اثر ابعاد فرهنگی بر ضریب نفوذ بیمه از ابعاد فرهنگی هافستد شامل اجتناب از عدم اطمینان، فردگرایی در برابر جمع گرایی، مردسالاری در برابر زن سالاری، فاصله از قدرت، جهت گیری بلندمدت در برابر کوتاه مدت و رفاه طلبی در برابر خویشتن داریاستفاده شده است. در انتهای مقاله با توجه به امتیاز ایران در هر یک از ابعاد فرهنگی مذکور، پیشنهاداتی جهت ترویج فرهنگ بیمه در راستای فرهنگ جامعه ایرانی ارائه شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is INSDEV26_043. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/997465/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
طیار، شاهین و جاهدی، علیرضا،1398،بررسی تمرکز بازار بیمه و تاثیر آن بر ضریب نفوذ بیمه،26th National Conference on Insurance and Development ،Tehran،https://civilica.com/doc/997465

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پژوهشگاه دولتی
Paper count: 119
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support