ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آسیب شناسی فضای شهر از بعد سیما و منظر شهری

Year: 1393
COI: UUSD01_0745
Language: PersianView: 2,219
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدحسین صمدی - دانشجوی دکتری برنامه ریزی شهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران
رحیم سرور - استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران

Abstract:

فضاهای شهری از جمله مسائلی است که همواره ماهیت فرارشته ای به خود دیده است . به دلیل تاثیرگذاری همه جانبه طیف کثیری از مطالعات بر ساخت و طراحی و شکل گیری فضاهای شهری و تاثیر کلیه طرحهای مرتبط با مباحث کالبدیو تجسمی نظیر طرحهای معماری ، شهرسازی ، طراحی شهری بر این مساله، ماهیت مذکور قابل درک است. شهر محصول مستقیم جامعه ای است که در آن زندگی می کنند و گوناگونی منظر شهرها در تاریخ و جغرافیای جهان،معلول اندیشه های متفاوت مدنی در جوامع می باشد.لذا سیما و منظر شهر می تواند معیاری باشد برای بررسی روند تحولات جامعه و فهم اندیشه ی مدنی آن. بدیهی است به دلیل تمایز ساختار و اندیشه ی مدنی جوامع، سهم حضور عرصه های آن در ایجاد فضاهای شهری و شکل گیری منظر آن ها متغیر خواهد بود. از این رو، برای قرائت منظر شهری و پیبردن به آن دستورزبان و به منظور حفظ منظر و تعیین خط مشی توسعه برای آینده ای که انتظارات و مناسباتش متفاوت خواهد بود، ضروری می باشد. زیر بنای تحلیلی بحث، این نکته است که ارتباطی میان ماهیت اجتماعی و سیاسی فضاهایشهری و منظر آن برقرار است که با قرائت آن می توان سهم حضور بخش های یک جامعه را در شکل گیری منظر آن شهر بازجست . هدف از این پژوهش،آسیب شناسی فضای شهر از بعد سیما و منظر شهری می باشد؛ که از ابعاد مختلف مورد بررسی قرارمی گیرد. روش پژوهش به صورت کتابخانه ای وبراساس معیارهای انسانی که مورد اتفاق صاحبنظران این رشته بوده مورد بررسیواقع شده و با مشاهده و مطالعات میدانی این صاحبنظران، دراغلب کشورهای در حال توسعه این معیارها بنا به دلایل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مورد عنایت و اقبال قرار نگرفته است. بر این اساس، یافته های این پژوهش نشان میدهد با ایجاد نگاه هویتگرایانه به مفهوم منظردر طرحهای شهری از آسیبهای فضای شهرها می توان کاست

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is UUSD01_0745. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/361373/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صمدی، محمدحسین و سرور، رحیم،1393،آسیب شناسی فضای شهر از بعد سیما و منظر شهری،First National Conference on Urban Planning, Urban Management and Sustainable Development،Tehran،https://civilica.com/doc/361373

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • ابوی، رضا و جیحانی، حمید رضا(1391)، آسیب شناسی منظر محیظی ...
 • بل، سایمون (1382) "منظر؛ الگو، ادراک، فرایند"، ترجمه ی بهناز ...
 • تیموری، محمود . 1386 .مفهوم منظر شهری .نشریه اینترنتی معماری ...
 • قوام پور، انیسه (1388) منظر ورودی؛ دریچه ادراک شهر. ماهنامه ...
 • گلکار، کورش(1378)" تئوری های طراحی شهری : تحلیل گونه شناختی ...
 • گلکار، کورش، (1379) "مولفه های سازنده ی کیفیت طراحی شهری"، ...
 • گلکار، کورش(1378) : کندوکاوی در تعریف طراحی شهری" _ تهران، ...
 • گورسل، چارلز (1386) "مفهوم فضای عمومی و جلوه های مردم ...
 • لینچ؛ کوین (1374)، " سیمای شهر"، ترجمه: منوچهر مزینی _ ...
 • لینچ _ کوین(1381)تئوری شکل خوب شهر، مترجم حسین بحرینی، موسسه ...
 • منصوری، سید امیر (1389) چیستی منظر شهر، بررسی تاریخی تحولات ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 32,764
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support