Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی ریسک زمین های بازی بوستان ها به روش FMEA (مطالعه موردی بوستان های منطقه 4

Year: 1395
COI: IRANEIA14_019
Language: PersianView: 769
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مریم کاظمیان - نویسنده مسئول: کارشناسی ارشد مدیریت محیط زیست، دانشگاه آزاد واحد تهران شمال
سیدعلی جوزی - استادیار، دکترا ارزیابی و آمایش سرزمین، گروه محیط زیست، دانشگاه آزاد واحد تهران شمال
نیما اکبریان - کارشناسی ارشد مدیریت محیط زیست، دانشگاه آزاد واحد تهران شمال

Abstract:

هدف از انجام این تحقیق شناسایی مخاطرات موجود و اولویت بندی ریسک ها در زمین های بازی بوستان ها در منطقه 4 شهرداری تهران با استفاده از تکنیک آنالیز حالات شکست و آثار آن (FMEA) می باشد. تکنیکFMEA از جمله روشهای مطرح در مدیریت ریسک است که می تواند دستاورد نوینی پیرامون حل مشکلات و پیشـگیری از وقـوع آن در فضـاهای شـهری باشد. در این پژوهش از کاربرگ های مربوط به این تکنیک در هر پارک استفاده گردید. همچنین از برنامه Excel2013 و SPSS 22 جهت تجزیه و تحلیل داده ها استفاده شد. در نتیجه، در هر پارک شناسایی مخاطرات موجود انجام گردید و با استفاده از جداول درجه بندی احتمال وقوع، شدت و احتمال کشف استخراج شد و عدد RPN یا اولویت ریسک بدست آمد. سپس بر اساس میانگین اعداد اولویت ریسک و نیز انحراف معیار آن طبقه بندی ریسک ها مشخص شد. بر اساس آنچه از کاربرگ های تکمیل شده در زمین های بازی پارک ها بدست آمد پس از محاسبه عدد اولویت ریسک و طبقه بندی سطوح ریسک وضعیت زمین های بازی تمامی پارک ها در محدوده نیمه بحرانی می باشند و ضرورتاً نیاز به اقدامات پیشگیرانه دارند. 4/15 % موارد بررسی شده درسطح عادی، 8/71 % در سطح نیمه بحرانی و 8/12 % در سطح بحرانی ست و نیاز به اقدام فوری دارند. کلیه موارد مربوط به سطح بحرانی مربوط به وضعیت ایمنی می باشند

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IRANEIA14_019. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/568477/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کاظمیان، مریم و جوزی، سیدعلی و اکبریان، نیما،1395،ارزیابی ریسک زمین های بازی بوستان ها به روش FMEA (مطالعه موردی بوستان های منطقه 4،14th National Conference on Environmental Impact Assessment of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/568477

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 8,644
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support