ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی ضرورت اجرای پدافند غیر عامل در مدیریت بحران

Year: 1396
Publish place:
COI: ICAUC03_041
Language: PersianView: 1,054
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عزت اله مافی - استاد یار جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیروان
سهیل اکبری - دانشجوی دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه آزاد اسلامی شیروان
مهدی محمدزاده مقدم - دانشجوی دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه آزاد اسلامی شیروان

Abstract:

با توجه به اینکه پدافند غیرعامل به عنوان یکی از سیاست های دفاعی در حوزه های غیرنظامی با استفاده از راهکارهای غیرنظامی در شرایط بحرانی است وقوع روزافزون حوادث و آثار وسیع آنها بر حیات افراد، اهمیت پدافند غیرعامل را به یکی از چالشهای اساسی در عصرامروز تبدیل نموده است، به همین منظور انجام اقدامات پدافندغیرعاملی، جهت مقابله با بحرانها و تهدیدات در مناطق مختلف امری ضروری است با توجه به شواهد و آمار موجود، ایران جزء ده کشور اول فاجعه خیز در جهان میباشد . فاجعهها علاوه بر خسارات مادی واقتصادی، دارای ابعاد و آثار اجتماعی گسترده در حوزه نظماجتماعی، همبستگی اجتماعی و هنجارها و الگوهای رفتار اجتماعیمی باشند . به عبارت دیگر انسان از زمان پیدایش تا کنون گهگاهیدر معرض تهدید و صدماتی قرار گرفته که وضعیت و شرایط زیستی و اجتماعی او را با بحران مواجه نموده است . در این مقاله سعی شدهاست رابطه بین مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و نقش مهم آن در زمان وقوع بحران مورد بحث و بررسی قرارگیرد . امروزه باتوجه به شرایط استراتژیک کشورمان و نیز قرارگیری در معرض انواع بحران ها و سوانح طبیعی، ضرورت ایجاد آمادگی پیش از بحران و مدیریتمناسب در زمان وقوع بحران بسیار حایز اهمیت می باشد . با توجه به پژوهش انجام شده پیرامون بررسی ضرورت اجرای پدافند غیر عامل در مدیریت بحران، یافتههای پژوهش حاکی از آن است که پدافند غیرعامل و مدیریت بحران نسبت به یکدیگر به صورت سیستماتیکعمل کرده و به صورت اجزاء یک سیستم عمل می کنند و نسبت به یکدیگر رابطه مستقیم دارند

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICAUC03_041. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/636272/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مافی، عزت اله و اکبری، سهیل و محمدزاده مقدم، مهدی،1396،بررسی ضرورت اجرای پدافند غیر عامل در مدیریت بحران،سومین کنفرانس سالانه بین المللی عمران،معماری و شهرسازی،Shiraz،https://civilica.com/doc/636272

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 644
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support