ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی پایداری سیستم های زراعی با توجه به اهداف اقتصادی و زیست محیطی: مطالعه ی موردی در منطقه ی کامفیروز استان فارس

Year: 1389
COI: JR_AGEC-4-4_001
Language: PersianView: 168
This Paper With 28 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 28 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

آشان شوشتریان - دانشجوی دکتری اقتصاد کشاورزی دانشگاه شیراز
منصور زیبایی - دانشیار اقتصاد کشاورزی دانشگاه شیراز
غلامرضا سلطانی - استاد اقتصاد کشاورزی دانشگاه شیراز

Abstract:

افزایش رقابت میان زارعان بر سر منابع آب به همراه آلودگی شیمیایی به علت عملیات زراعی کنونی باعث ناپایداری کشاورزی در منطقهی کامفیروز استان فارس شده است. بایستی اثر راهکارهای سیاستی پایدار را به گونه یی تحلیل کرد که زارعان را از مسیر پایداری در آینده دور نسازد. مدل بیو اقتصادی پیشنهاد شده در این مطالعه چارچوب متدولوژی جدیدی برای تحلیل اثر عملیات زراعی آب و خاک متفاوت ارایه میکند. در مدل ارایه شده یک مدل بیوفیزیکWinEPIC یک مدل برنامه ریزی ریاضی نشاندهنده یی رفتار اقتصادی زارعان و تیوری بازیها با هم ترکیب شده است تا ارایه ی واقعی تری از جنبه های کشاورزی- زیست محیطی و اقتصادی فراهم آید. مطالعهی حاضر راه حل بهینه یی برای اهداف متناقض زارعان و محیط زیست به عنوان دو مجموعه ی بازیگر را به دست میدهد. کاربرد چهار روش برای حل مساله ی کشمکش نشان داد که دو گروه بازیگر قادر اند به منظور ایجاد تعادل میان اهداف متناقضشان به توافق برسند. این مطالعه مبین این واقعیت است که با به کارگیری سیستم های عملیات زراعی مناسب میتوان سیستم های کشاورزی را به گونه یی در جهت پایداری مدیریت کرد که منابع برای استفاده در آینده حفظ شود. علاوه بر این، نتایج به دست آمده از مطالعه ی حاضر نشان داد که در شرایطی که به اهداف اقتصادی و زیست محیطی وزن یکسان داده شود، شاخصهای آب تلف شده و نیتروژن و فسفر ازدست رفته به ترتیب 20و81 و5/4%بهبودمییابد، در حالی که بازده برنامه یی تنها 4 درصد کاهش مییابد

Keywords:

مدل سازی بیو اقتصادی، تیوری بازیها، شاخص های پایداری، آلودگی نیترات، آب ازدست رفته

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_AGEC-4-4_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/763119/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شوشتریان، آشان و زیبایی، منصور و سلطانی، غلامرضا،1389،بررسی پایداری سیستم های زراعی با توجه به اهداف اقتصادی و زیست محیطی: مطالعه ی موردی در منطقه ی کامفیروز استان فارس،،،،،https://civilica.com/doc/763119

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 18,160
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support