ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مروری بر نقش سبوس برنج و استخراج محصولات غذایی و دارویی با تمرکز بر اقتصاد مقاومتی دربخش صنعت کشاورزی ایران

Year: 1396
COI: CHJTEM01_010
Language: PersianView: 208
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیروس بیدریغ - گروه زراعت ، دانشکده کشاورزی ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان ، لاهیجان ایران
سیدیوسف ترابیان - گروه جنگلداری ، دانشکده منابع طبیعی ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان ، لاهیجان ایران
سیدآرمین هاشمی - گروه جنگلداری ، دانشکده منابع طبیعی ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان ، لاهیجان ایران

Abstract:

با وجود کاربردهای گوناگونی که برای سبوس برنج برشمرده شد، از این دیدگاه که کدام یک از این کاربردها اقتصادی تر است، نیاز است بررسیهایی انجام گیرد. این امر به عوامل گوناگونی وابسته است که از کشوری به کشور دیگر و از منطقهای به منطقه دیگر متفاوت است. از جمله این عوامل میتوان به این موارد اشاره کرد:شرایط اجتماعی و اقتصادی، تعداد و نوع آسیابها، ظرفیت واقعی آسیابها، کاربردهای کنونی سبوس برنج در منطقه، امکان ذخیره و انتقال سبوس و فرآوردههای آن و توانایی های فنی در کشور. توجه به این عوامل، در پی افزایش درآمد کشاورزان و توسعه ی روستاها، بهبود اقتصاد ملی و ارزش افزوده مناسب را در بر خواهد داشت؛ لذا هدف اصلی امکان تولید مواد اولیه دارویی، صنعتی، انسانی و دامی میباشد. امکان فروش محصول نهایی به صنایع پایین دست و قیمت فروش آن نیز در ایجاد انگیزه قابل تامل خواهد بود. بر این اساس نباید انتظار داشته باشیم هر آنچه امروز از سوی محققان معرفی میشود، الزاما در همان مقطع زمانی، تجاریسازی شود، بلکه پدیده زمان و شرایط اقتصادی در زمینه تولید تجاری نقش اصلی و کلیدی را دارند. . استانهای کشور تولیدکننده برنج هستند که با یافتن راهکاری اساسی برای کاهش ضایعات برنج و فرآوری محصولات جانبی آن، درآمد اقتصادی خوبی عاید کشاورزان و کشور میشود.بنابراین میتوان از فرآورده های سبوس برنج در راهاندازی پروژه های ارزان قیمت، آلودگی کمتر محیط زیست، تولید انرژی مداوم ( قابل تجدید)، به کارگیری افراد محلی و در نهایت تولید ثروت در کشور بهره جست که همگی به عنوان اهداف کلان دسته بندی میشوند.

Keywords:

سبوس برنج؛ سیاست مقاومتی ، محصولات دارویی و غذایی

Paper COI Code

This Paper COI Code is CHJTEM01_010. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/800228/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بیدریغ، سیروس و ترابیان، سیدیوسف و هاشمی، سیدآرمین،1396،مروری بر نقش سبوس برنج و استخراج محصولات غذایی و دارویی با تمرکز بر اقتصاد مقاومتی دربخش صنعت کشاورزی ایران،First Conference on New Perspectives in Resistance Economics Development،Rasht،https://civilica.com/doc/800228

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,804
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support