The 4th National Conference on Petroleum Geomechanics, Innovation and Technology

The 4th National Conference on Petroleum Geomechanics, Innovation and Technology روز سه شنبه، 11 بهمن، 1401 لغایت پنجشنبه، 13 بهمن، 1401 توسط انجمن ژئومکانیک نفت ایران, پژوهشکده بهره وری صنعت نفت دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و تحت حمایت سیویلیکا در شهر Tehran برگزار می شود.با توجه به اینکه این همایش به صورت رسمی برگزار می گردد، کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد و شما می توانید با اطمینان کامل، مقالات خود را در این همایش ارائه نموده و از امتیازات علمی ارائه مقاله کنفرانس با دریافت گواهی کنفرانس استفاده نمایید.

Info

The 4th National Conference on Petroleum Geomechanics, Innovation and Technology

تاریخ برگزاری: 11 بهمن 1401 تا 13 بهمن 1401

مهلت ارسال اصل مقالات: 15 آذر 1401
مهلت چکیده: 15 مهر 1401
تاریخ اعلام چکیده: 30 مهر 1401
تاریخ اعلام داوری مقالات: 15 دی 1401
Hold place: تهران
Year: 1401
Document ID: NPGC04

توضیحات کنفرانس

امروزه نقش ژئومکانیک در حوزه‌های مختلف صنعت از استحصال آب های ژرف تا استحصال نفت و گاز نظیر مسائل مرتبط با حفاری، کاهش هزینه‌های جاری و افزایش راندمان تولید در فازهای مختلف توسعه میدان‌های نفت و گاز، بهره‌برداری از مخازن نامتعارف و غیره بر فعالان این حوزه پوشیده نیست و می‌توان ادعا کرد در صورت آشنایی کافی متخصصین ذیربط به مباحث ژئومکانیکی بخش قابل توجهی از مشکلات اجرایی در صنعت نفت و گاز کشور قابل حل است.
برگزاری کنفرانس‌های علمی بستر مناسبی جهت تبادل یافته‌های جدید علمی از سوی دانشگاهیان و صنعت‌گران در جهت نیل به هدف حل مسائل و مشکلات موجود در صنعت و نیز افزایش دانش و آگاهی در علوم مختلف و ایجاد بسترهای دانش بنیان برای اجرای عملیاتی پروژه ها است. در این راستا و با استعانت از خداوند متعال، انجمن ژئومکانیک نفت ایران و پژوهشکده بهره‌وری صنعت نفت دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی چهارمین کنفرانس ملی ژئومکانیک نفت ایران را با تکیه بر نوآوری و فناوری برگزار می نمایند.
این همایش پس از برگزاری سه دوره موفق، یکی از رویدادهای مهم ملی ژئومکانیک در حوزه صنایع نفت و گاز و استحصال آب های ژرف کشور بوده و از این‌رو از کلیه اساتید، محققان، صنعتگران، دانشجویان و علاقمندان این حوزه دعوت می‌شود تا با مشارکت فعال و ارسال جدیدترین دستاوردهای علمی خود ما را در برگزاری پربار این کنفرانس یاری نمایند.


با آرزوی توفیق
حسن قاسم‌زاده
رئیس چهارمین کنفرانس ملی ژئومکانیک نفت

 

به استحضار محققین و علاقمندان می‌رساند چهارمین کنفرانس ملی ژئومکانیک نفت - نوآوری و فناوری مجوز برگزاری را در تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۰۸ به شماره ۳/۳/۳/۳۲۷۰۶۳ از کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دریافت نموده است.

 

محورهای همایش:

   پایش و مدیریت ریسک
   تزریق و ذخیره‌سازی گازها
   ازدیاد برداشت و توسعه میادین
   مخازن غیرمتعارف هیدروکربنی
   انرژی‌های نو شامل زمین گرمایی
   مطالعات تجربی ژئومکانیک مخازن
   حفاری چاه‌های نفت، گاز و آب‌های ژرف
   مطالعات ژئوفیزیکی و اکتشاف میادین
   مدل‌سازی ژئومکانیکی و بهینه‌سازی تولید
   محیط‌های متخلخل شامل مخازن و کاتالیست‌ها

create: 2 July 2022 - view 1782