ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی وشناسایی ویژگیهای طبیعی سازندهای زمین شناسی دشت تهران و پهنه بندی آنها با استفاده از GIS

Year: 1386
COI: ESPME01_115
Language: PersianView: 1,498
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمیدرضا جعفری - استادیار دانشکده محیط زیست ، دانشگاه تهران
سعید نگهبان - دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی و مدیریت محیط زیست ، دانشگاه تهران

Abstract:

دشت تهران در جنوب رشته کوههای البرز مرکزی واقع شده که از شمال به دامنه البرز و از جنوب به دشت کویر محدود شده است. در این دشت در دوره های مختلف زمین شناسی ، سازند های مختلفی انباشته شده اند که قدیمی ترین آنها مربوط به دوران دوم و جدید ترین آنها مربوط به عهد حاضر می باشد. شهر تهران بر روی این سازندها بنا شده است که بعضی از این سازندها برای شهرسازی مناسب نبوده و در دراز مدت ممکن است مشکلاتی را برای ساکنین شهر ایجاد نمایند. علاوه بر این ، دشت تهران دارای گسل های مختلفی می باشد که این گسلها در دوره های نزدیک به عهد حاضر فعال بوده و امروزه نیز به طور پراکنده شواهدی از فعالیت این گسل ها مشاهده می شود. با توجه به موارد ذکر شده شناسایی پراکندگی این سازندها در پهنه دشت تهران و آگاهی از نوع مقاومت آنها و نشان دادن انها بر روی نقشه دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. این مقاله سعی دارد که به بررسی ، شناسایی و نشان دادن پراکندگی این سازندها و پهنه بندی آنها به وسیله نرم افزار GIS بپردازد. روش کار مبتنی بر روش تحلیلی ، تفسیری و میدانی بوده و نتایج حاصله نشان می دهد که در شمال و جنوب شرق دشت تهران سازند های آتشفشانی و رسوبات آواری و در بخش جنوبی جوان ترین واحد چینه شناسی این دشت به شکل آبرفتهای رسوبی و رودخانه ای ، و بخش غربی و قسمتهای وسیعی از مرکز این دشت شامل نهشته های مخروط افکنه ای آبرفتی جوان کنگلومرایی می باشد که نشان دهنده دوره های مرطوب است. همچنین تعدادی مخروط افکنه جوان در در بخشهای غربی ، مرکزی، و جنوب شرقی این دشت واقع شده است. لازم به ذکر است که در شمال شرقی دشت تهران سازند های هزار دره گسترده شده اند.

Keywords:

سازند های زمین شناسی ، دشت تهران ، GIS ، پهنه بندی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ESPME01_115. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/51033/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جعفری، حمیدرضا و نگهبان، سعید،1386،بررسی وشناسایی ویژگیهای طبیعی سازندهای زمین شناسی دشت تهران و پهنه بندی آنها با استفاده از GIS،1st Conference on Environmental Systems Planning and Management Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/51033

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

3.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 0
3 1
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 1,635
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support