ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

برنامه ریزی نیروی انسانی: مروری بر مفاهیم و پیامدهای آن در سازمان

Year: 1397
COI: IECONF01_164
Language: PersianView: 280
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمیدرضا فلاح لاجیمی - استادیار دانشگاه مازندران، ایران
سیدسهم الدین موسوی - کارشناسی ارشد مدیریت دولتی، گرایش منابع انسانی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد قایمشهر. ایران

Abstract:

امروزه تلاش براى بهبود و استفاده موثر و کارآمد از منابع گوناگونى چون نیروى کار، سرمایه، مواد، انرژى و اطلاعات هدفتمامى مدیران سازمان هاى اقتصادى و واحدهاى تولیدى صنعتى و موسسات خدماتى است. منابع انسانی با ارزشترین عاملتولید و مهمترین سرمایه هر سازمان محسوب میشوند. منابع انسانی به عنوان یک مهره کلیدی نقش بسیار مهمی در صعود ویا سقوط سازمان ایفا میکند. این یک امر واضح است که هر سازمانی به کارکنان خود وابسته است و کارکنان پایه و اساسسازمان هستند. لذا در شرایط کنونی سازمانهایی موفقتر هستند که بتوانند از این منابع و عوامل حیاتی خود به بهترین شکلاستفاده کنند. بنابراین رشد و توسعه ی نیروی انسانی، افزایش مهارت، خلاقیت و دانش نیروی کار در تمام سطوح سازمان، برایمدیران یک اولویت راهبردی به شمار می رود. لذا در همه سازمان ها نیروی انسانی از سایر مولفه های سازمانی از اهمیت بیشتریبرخوردار است. اهمیت نیروی انسانی تا حدی است که برخی صاحبنظران بر این عقیده هستند که آنچه در نهایت روند توسعهاقتصادی و اجتماعی یک کشور را تعیین میکند، منابع انسانی آن کشور است، نه سرمایه و یا منابع مادی دیگر. بنابراین بدونتردید شرط بقا و تداوم حیات هر سازمانی در دنیای پر رقابت کنونی توسعه نیروی انسانی است و این امر نیز مستلزم رعایتاصول و شیوه های صحیح و علمی انجام کارها است که سازمان ها در محیط رقابتی محکوم به تمرکز و اجرای آن میباشند.یکی از عواملی که میتواند باعث توسعه منابع انسانی در سازمان ها شود، برنامه ریزی نیروی انسانی می باشد. بنابراین در اینپژوهش، به دنبال بررسی اهمیت منابع انسانی در سازمانها میباشد و به تبع آن به بحث درباره برنامه ریزی نیروی انسانی کهیکی از مباحث بسیار مهم در حوزه منابع انسانی است می پردازد.

Keywords:

نیروی انسانی، برنامه ریزی، برنامه ریزی نیروی انسانی

Paper COI Code

This Paper COI Code is IECONF01_164. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/824564/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فلاح لاجیمی، حمیدرضا و موسوی، سیدسهم الدین،1397،برنامه ریزی نیروی انسانی: مروری بر مفاهیم و پیامدهای آن در سازمان،First National Conference on R & D in Management and Resistance Economics،Tehran،https://civilica.com/doc/824564

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 8,941
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support