ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی عوامل موثر بر بهره وری کل عوامل تولید در شرکت بیمه ایران

Year: 1400
COI: MDMCONF04_060
Language: PersianView: 91
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمید کاکائی - کارشناسی ارشد، دانشکده اقتصاد و حسابداری، دانشگاه آزاد تهران جنوب، ایران
سیدحسین حسینی - دانشجوی کارشناسی ارشد اقتصاد، دانشکده اقتصاد و حسابداری، دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب، ایران
سارا غانمی - کارشناسی ارشد اقتصاد انرژی ، دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر، ایران
علی دانش زاد - کارشناسی ارشد اقتصاد ، دانشکده اقتصاد و حسابداری، دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکزی ، ایران

Abstract:

بهره وری موضوعی است که طی دهه ی گذشته بطور فزایندهای توجه پژوهشگران را به خود جلب کرده است زیرا بهره وری از عواملی است که دوام و بقای سازمان ها را در دنیای پررقابت فعلی تضمین می کند حاکم شدن بهره وری موجب استفاده بهینه از کلیه امکانات مادی و معنوی سازمان ها می شود و باعث شکوفا شدن توان ها، استعداد و امکانات بالقوه سازمان است از طرفی دیگرصنعت بیمه بعنوان یکی از نهادهای مالی، از جایگاه ویژه ای برخوردار است به نحوی که ارزش افزوده بالای این صنعت، قادر خواهد بود سایر بخش های اقتصادی را به حرکت سوق دهد به هیی علت در این پژوهش تاثیر سرمایه انسانی، تعداد شعب و سهم بازار و بهره ی کل عوامل با یک وقفه بر بهره وری کل عوامل در شرکت بیمه دولتی ایران در بین سال های ۱۳۸۶-۱۳۹۷ با استفاده از آزمون حداقل مربعات معمولی کاملا اصلاح شده FMOLS مورد بررسی قرار گرفت. لذا نتایج حاکی از آن است که تاثیر متغیرهای شاخص توسعه انسانی، سهم بازار و بهره وری کل عوامل با یک وقفه بر بهره وری کل عوامل تولید در شرکت بیمه ایران در بازه زمانی مورد مطالعه مثبت و به ترتیب ۰/۱۸ ، ۰/۰۵ و ۰/۱۹ درصد بر بهره وری کل عوامل تولید خواهد افزود این در حالی ایست که تاثیر متغیر تعداد شعب بر بهره وری کل عوامل منفی و ۰/۰۲ درصد از بهره وری کل عوامل در شرکت بیمه ایران خواهد کاست. این نشاندهنده این مهم است که افزایش تعداد شعب در این شرکت بیمه دولتی قطعا تاثیری منفی بهره وری کل عوامل خواهد داشت.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MDMCONF04_060. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1268171/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کاکائی، حمید و حسینی، سیدحسین و غانمی، سارا و دانش زاد، علی،1400،بررسی عوامل موثر بر بهره وری کل عوامل تولید در شرکت بیمه ایران،Fourth International Conference on New Developments in Management, Economics and Accounting،Tehran،https://civilica.com/doc/1268171

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 11,262
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support