ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها

فصلنامه پژوهش های نوین حقوق اداری

فصلنامه پژوهش های نوین حقوق اداری بر اساس مجوز شماره ۸۶۰۳۲ مورخ ۱۳۹۸.۱۰.۲ معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به موجب ماده ۱۳ قانون مطبوعات مصوب ۱۳۶۴ منتشر می گردد. و مستند به ماده ۶ آیین نامه نشریات علمی مصوب ۱۳۹۸.۹.۲وزارت علوم تحقیقات و فناوری و مصوبه مورخ۱۳۹۸.۹.۱۸ هیات مدیره انجمن ایرانی حقوق اداری نشریه علمی محسوب می گردد.

پژوهش های نوین حقوق اداری ، مجله ای تخصصی و در باره­ ی حقوق ادارب است که رویکرد اصلی آن معطوف به نقد و تحلیل منطق حقوق، اندیشه ها، قواعد و نظامهای حقوق اداری است. این رویکرد، لزوما و منحصرا مبتنی بر منطق و ادبیات حقوقی نیست، بلکه هر شاخه ی علمی دیگر و علوم میان رشته ای را که سخنی در باره ی حقوق دارند، شامل می شود، مانند مباحث مطروح در فلسفه ی حقوق، جامعه شناسی حقوق، تاریخ حقوق، ادبیات حقوق، روش شناسی حقوق و … که هریک به تنهایی می تواند زمینه ای را برای مطالعه در باره ی حقوق فراهم سازد و با نگاهی تطبیقی و نیز برون حقوقی، دانش حقوق را توسعه و نظامهای حقوقی را غنا و توان بیشتر بخشد.

حقوق، گرچه به عنوان فن یا هنر در قبض حرفه ای حقوقدانان، قضات و وکلاء است ولی به عنوان یک علم (هرچند، اعتباری و دستوری) جزئی از خانواده بزرگ دانش و معرفت بشری است که در تحولی مستمر و تعاملی مدام با حیات اجتماعی انسانهاست، به گونه ای که امروزه به تدریج از هاله های تقدیس و تکریم ایدئولوژیک بیرون کشیده شده و به دور از آرمان گرایی های مبهم، در مقام پاسخ به نیازهای متنوع و مقتضیات مختلف روز قرار گرفته و همه ی کارکرد آن در تامین نظم و عدالت مورد انتظار جامعه خلاصه شده است.

پژوهش های نوین حقوق اداری  به عنوان یک مجله علمی پژوهشی در زمینه ی مباحث حقوق اداری، عرصه و فرصتهای جدیدی را برای عرضه ی آراء و اندیشه های جاری در رشته های مختلف  حقوقی راجع به حقوق فراهم آورده است.

اولویت های پژوهشی:

مطالعات کاربردی حقوق اداری، دادرسی اداری، حقوق تطبیقی و نیز مطالعات بنیادین حقوق اداری خصوصا شاخه‌ی فلسفه حقوق، اهمیت نظری و کاربردی زیادی دارد. به لحاظ نظری مباحث فلسفه حقوق موجب فهم دقیق و عمیق حقوق و مفاهیم اصلی آن خواهد شد. واژه های چون عدالت، امنیت،آزادی ،مساوات ومانند آن روشن خواهد شد. نسبت هر یک از این امور با هم بررسی میگردد وتزاحمات آنها روشن می شود. 

create: 1 August 2020 - view: 2,903

مقالات مهم ژورنال از کلیه شماره ها (بیشترین دریافت)

Journal informations

فصلنامه پژوهش های نوین حقوق اداری

The Journal of Modern Administrative Law Research Publication
Subjects Covered: Law
Language: Persian,English
Holder: انجمن ایرانی حقوق اداری
Frequency: Seasonal
ISSN: 2717-0497
eISSN: 2717-0500
MSRT License: 86032
First publish: 1398
Place: تهران
CODE: JR_MAIR

Advanced search in this journal papers

Contact Informations

zip code: 1434863111
phone: 09214930838
email: malr.journal@gmail.com
Website: http://www.malr.ir/

Share

Credit

Sponsored and Indexed by
CIVILICA
We Respect the Science
این ژورنال تحت حمایت سیویلیکا می باشد و مقالات هر شماره آن پس از انتشار در پایگاه سیویلیکا نمایه سازی و منتشر می شود
مقالات نمایه شده درنظام رتبه بندی دانشگاهها و پژوهشگاههامورد تحلیل قرار میگیرد.

Organizational Structure

Director responsible for
Asadolah Yavari
chief editor
Bizhan Abbasi

Related journals

Related conferences

Support