مجله جنگل ایران

Iranian Society of Forestry

مجله جنگل ایران از بهار ۱۳۸۸ به صورت فصلنامه آغاز به انتشار نموده است .

مدیر مسوول آن رییس انجمن جنگلبانی ایران و اعضای هیات تحریه و سردبیر آن از پژوهشگران رشته‌های مرتبط با علوم و مهندسی جنگل از بخش‌های آموزش، تحقیقات و اجرا هستند. مجله جنگل ایران بر اساس مجوز شماره‌ی ۱۰۶۸/۳ وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری در تاریخ ۲۸/۱۲/۱۳۸۷ دارای درجه علمی - پژوهشی است. شماره شاپا (ISSN) مجله ۴۴۳۵-۲۴۲۳ است. همچنین این مجله در چهاردهمین جشنواره ملی تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر سال ۱۳۹۲، از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان مجله برتر در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی شناخته شد و مورد تقدیر قرار گرفت. مقاله‌های پژوهشی در یکی از زمینه‌های درختان و جنگل‌های ایران یا سایر نقاط جهان که برای نخستین بار منتشر می‌شود برای چاپ در مجله مورد بررسی قرار خواهند گرفت.


مجله جنگل ایران مقالات را به زبان فارسی با چکیده انکلیسی یا به زبان انگلیسی با چکیده فارسی منتشر می کند.

بر مبنای جدیدترین ارزیابی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، ضریب تاثیر مجله ۰.۳ و رتبه کیفی آن Q۱ است. در آخرین رتبه بندی کمیسیون نشریات وزارت علوم نشریه جنگل ایران رتبه «الف» را کسب کرده است.

نویسندگان محترمی که علاقه‌مند به ارسال مقاله‌های پژوهشی خود برای مجله جنگل ایران می باشند، لازم است قبل از ارسال مقاله راهنمای نویسندگان را مطالعه نمایند.

مجله جنگل ایران ، مقالات اصیل در کلیه زمینه های های بنیادی و کاربردی جنگلداری را مورد بررسی قرار می دهد:
اکولوژی جنگل، جنگلشناسی و پرورش جنگل، تنوع زیستی ، درختان و پوشش گیاهی جنگل، ژنتی ک جنگل، اکولوژی سیمای سرزمین ، تاریخ و دیرینه شناسی جنگل، جنگلکاری و احیای جنگل، بذر و نهال، زیست سنجی و اندازه گیری جنگل، پایش جنگل، مهندسی جنگل، بهره برداری جنگل، حمل و نقل چوب ، جنگلداری شهری ، مدیریت جنگل، حفاطت جنگل، سیاست جنگل، اقتصاد جنگل و مطالعات اقتصادی و اجتماعی جنگل

مقالات مهم ژورنال از کلیه شماره ها (بیشترین دریافت)

مشاهده همه مقالات