مجله روانشناسی و روانپزشکی شناخت

Shenakht Journal of Psychology and Psychiatry

مجله روانشناسی و روانپزشکی شناخت به شماره ثبت ۷۵۴۷۸ از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز انتشار دارد. همچنین این مجله از سوی کمیسیون نشریات علوم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حائز رتبه علمی–پژوهشی شناخته شده، که این رتبه در یک‌ صد و بیست و سومین (۱۲۳) جلسه کمیسیون نشریات علوم پزشکی کشور مورخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ به‌ تصویب رسیده است.

جله روانشناسی و روانپزشکی شناخت از شماره تابستان ۱۳۹۳ به صورت الکترونیکی و از تابستان ۱۳۹۷ به صورت چاپی عرضه می‌شود، و از تابستان سال ۱۳۹۷ به صورت دو ماهنامه منتشر می‌گردد.

اهداف مجله روانشناسی و روانپزشکی شناخت، انتشار نتایج تحقیقات و پژوهش‌های علمی مرتبط با علوم روانپزشکی، روانشناسی و سایر موضوعات مرتبط، با تاکید بر کاربردهای آن در حوزه‌های مختلف پژوهشی، آموزشی و درمانی و همچنین ارتقاء و تسهیل‌بخشی سلامت روانی می‌باشد.
دامنه موضوعی این مجله، تحقیقات مرتبط با حوزه‌های مختلف روانپزشکی، روانشناسی و بهداشت روانی انسان‌ها در سنین مختلف، شامل موارد زیر است؛
-اختلال‌های رفتاری، اختلال‌های خاص، اختلال‌های ژنتیکی مرتبط با روان، اختلال‌های عاطفی، ذهنی و هیجانی، اختلال‌های یادگیری و شناختی، اختلال‌های جنسی
-بررسی و مطالعه در مورد تحول شناختی، هیجانی اخلاقی و رفتاری
-مطالعات و تحقیقات مختلف در حطیه اعتیاد
-راهکارهای ارتقای سلامت روانی، درمان‌های روان‌شناختی، روان درمانی و دارو درمانی
-خدمات سلامت روان و حمایت‌های لازم برای این بیماران
-سبک‌های مختلف زندگی و تربیتی و عوامل دخیل در آن
-رویکردهای بین رشته‌ای در ارتباط با سلامت و خدمات روانی
-روش‌ها و داروهای جدید درمانی بیماران

مقالات مهم ژورنال از کلیه شماره ها (بیشترین دریافت)

مشاهده همه مقالات