ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها

فصلنامه تحقیقات اقتصادی

مجله تحقیقات اقتصادی دانشگاه تهران قدیمی ‎ترین نشریه علمی در رشته اقتصاد در سطح دانشگاهی در کشور ایران است، که در سال ۱۳۴۰ با همت دکتر موسی عمید و با تلاش اقتصاد دانانی هم ‎چون دکتر پیرنیا، دکتر آموزگار، دکتر منوچهر زندی حقیق و دیگران با انتشار شماره ۱ و ۲ در یک مجلد آغاز به کار کرد. از همان آغاز نشریه مذکور به‎صورت فصلنامه بوده و عمدتا دو شماره در یک مجلد انتشار پیدا می‎کرد و مطالب عمدتا شامل مقالات، نتایج تحقیقات گروه‎های تحقیقاتی دانشکده و رویدادهای اقتصادی بود. تعداد مقالات در هر مجله متفاوت بوده و حتی به ۱۵ مقاله نیز می‎رسیده است. به‎تدریج اقبال به مجله در محافل دانشگاهی و علمی بیشتر شد، و در برخی شماره های مجله شاهد انتشار مقاله توسط اقتصاددانان معتبر خارجی نیز هستیم. تا سال ۱۳۵۶ کل شماره‎ های چاپ شده ۳۸ شماره بود. از سال ۱۳۵۷ تا ۱۳۶۶ انتشار مجله به دلیل انقلاب فرهنگی و مسایل ناشی از آن متوقف گردید.

در سال ۱۳۶۶ به همت دکتر منصور خلیلی عراقی اولین شماره بعد از انقلاب (شماره ۳۹) در پاییز سال ۱۳۶۶ انتشار و مجله برای اولین بار بعد از انقلاب کار خود را آغاز کرد. تا سال ۱۳۷۰ سالی یک شماره با هفت مقاله و در پاییز منتشر می‎گردید. از سال ۱۳۷۰ مجله به‎ صورت سالی دوبار (دو شماره در یک مجله و در هر مجله ۴ مقاله) منتشر شد با گذشت زمان بر تعداد مقالات افزوده شده مجله تحقیقات اقتصادی برای اولین بار در طول تاریخ انتشار، از ۱۳۸۳ به‎صورت فصلی یعنی سالی ۴ شماره مجزا منتشر می‎شود. از طرف دیگر به تعداد مقالات در هر شماره نیز افزوده شده و اکنون تعداد مقالات در هر شماره به ۱۰ مقاله ارتقاء یافته است. هم اکنون نیز شاهد افزایش مقالات ارسالی به دفتر مجله هستیم که عمدتا از طرف اقتصاددانان معروف داخلی است و کیفیت مقالات چاپ شده نیز به ‎واسطه مکانیزم داوری و هیئت تحریریه در سطح بالایی می‎باشد.

 

سیاست هیات تحریریه مجله تحقیقات اقتصادی بر داوری مقاله‎های تالیفی، تحقیقی و یا مروری توسط دو تن از داورانی است که به‌ وسیله هیات تحریریه مشخص می‎شوند. در صورت تعارض نظرات داوران، مقاله توسط داور سوم ارزیابی می شود. پذیرش نهایی مقاله منوط به‌ موافقت قطعی هیات تحریریه است.

همچنین کپی‌رایت مقالات بدون هیچ‌گونه محدودیتی متعلق به نویسنده خواهد بود. نویسنده قادر خواهد بود این مقاله را در کلاس و یا هر نشستی با رعایت قوانین ارجاع‌دهی ارائه دهد. همچنین نویسنده می‌تواند این فایل این مقاله را با ذکر منبع بر روی صفحات مجازی خود قرار دهد. 

create: 18 October 2018 - view: 961

مقالات مهم ژورنال از کلیه شماره ها (بیشترین دریافت)

Journal informations

فصلنامه تحقیقات اقتصادی

Journal of Economic Research
Subjects Covered: Economics and Finance، Economic Development, Technological Change, and Growth، Economic Systems
Language: Persian
Holder: دانشگاه تهران
Level: علمی-پژوهشی
Frequency: Seasonal
ISSN: 0039-8969
eISSN: 2588-6118
First publish: 1340
Place: ایران
CODE: JR_JTET
ارسال مقاله به فصلنامه تحقیقات اقتصادی

Scientometrics of publisher

Type: دانشگاه دولتی
Papers count: 55951
در بخش رتبه بندی دانشگاه های ایران می توانید رتبه بندی علمی مراکز دانشگاهی و پژوهشی کشور را بر اساس آمار مقالات نمایه شده مشاهده نمایید.

Advanced search in this journal papers

Contact Informations

address: Faculty of Economics - University of Tehran - Tehran, Islamic Republic of Iran
zip code: 1411734115
phone: 021-88026419
fax: 021-88029038
email: tahghiaht@ut.ac.ir
email: taghizadehmm@ut.ac.ir
Website: https://jte.ut.ac.ir/

Share

Credit

Sponsored and Indexed by
CIVILICA
We Respect the Science
این ژورنال تحت حمایت سیویلیکا می باشد و مقالات هر شماره آن پس از انتشار در پایگاه سیویلیکا نمایه سازی و منتشر می شود
مقالات نمایه شده درنظام رتبه بندی دانشگاهها و پژوهشگاههامورد تحلیل قرار میگیرد.

Organizational Structure

Related journals

Related conferences

Support